Starosta apeluje o wsparcie lokalnych przedsiębiorców

Starosta apeluje o wsparcie lokalnych przedsiębiorców

Starosta powiatu radomszczańskiego, Beata Pokora zaapelowała do mieszkańców powiatu. Prosi, by wspierać lokalnych przedsiębiorców, którzy z powodu epidemii koronawirusa znaleźli się w trudnej sytuacji ekonomicznej.

Poniżej treść apelu:

Drodzy Mieszkańcy Naszego Powiatu

Koronawirus zmienił nasze życie. Wystawia na próbę naszą odpowiedzialność społeczną i solidarność z tymi, którzy stają się ofiarami epidemii.

Myślę tu w pierwszym rzędzie o osobach starszych, schorowanych i tych z Państwa, którzy - będąc najbardziej narażeni na skutki zarażenia koronawirusem - powinni pozostawać w swoich domach. Dlatego ponownie apeluję do wszystkich, aby w miarę siły i możliwości wspomagali się nawzajem.

Czasem wystarczy zrobić zakupy, odebrać dokument w urzędzie, zatroszczyć się o zdrowie sąsiada, a czasem po prostu zadzwonić, by wesprzeć krewnych lub znajomych dobrym słowem.

Skutki wciąż rozwijającej się pandemii dotykają też, niestety, większość lokalnych przedsiębiorców, którzy zmuszeni zostali do ograniczenia (na przykład punkty gastronomiczne mogą działać wyłącznie na wynos), a czasem nawet całkowitego zamknięcia swych firm.

Aby godnie przetrwać ten trudny czas musimy okazać solidarność. Dlatego wspólnie wspierajmy lokalną przedsiębiorczość.

Kupujmy jak najwięcej lokalnie! Zamawiajmy jedzenie z dowozem lub na wynos z lokali gastronomicznych działających na terenie naszego powiatu.

Na naszej stronie internetowej już wiosną stworzyliśmy katalog sklepów, firm, barów, restauracji i innych lokali gastronomicznych, w których można zamawiać jedzenie, czy usługi. Lista nie jest zamknięta, czekamy na zgłoszenia. Katalog powstał jako forma pomocy dla właścicieli i pracowników sklepów oraz lokali gastronomicznych i będzie rozwijany.

Beata Pokora, Starosta Powiatu Radomszczańskiego

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański starosta beata pokora apel przedsiębiorcy koronawirus
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE