Stan dróg w pow. radomszczańskim: wszystko rozbija się o pieniądze

Stan dróg w pow. radomszczańskim: wszystko rozbija się o pieniądze

- Zmniejszamy zakresy cząstkowych remontów, nie będziemy czyścić rowów. To brutalna prawda - mówi Aleksander Broszkowski, naczelnik Wydziału Zarządzania Drogami w Starostwie Powiatowym w Radomsku.

Mapa oceny dróg w powiecie radomszczańskim  powstała w styczniu 2019 roku. W lutym była poprawiana. Czy dzisiaj jeszcze spełnia swoje zadanie ? Okazuje się, że nie.

W 2019 roku udało się w powiecie radomszczańskim wyremontować tylko 6 kilometrów dróg z całej siatki drogowej, która liczy 429 kilometrów. Wszystko rozbija się o pieniądze.

- Ja się nie boję mówić prawdy. Prawda jest brutalna. Po sesji marcowej, teraz mamy tylko 4 miliony 900 tys. Ale nie tylko na drogi, ale też na remonty cząstkowe. Uzupełniamy znaki pionowe, odnawiamy oznakowanie poziome. Dzisiaj ogłaszając przetarg na remonty cząstkowe musieliśmy zmniejszyć zakresy - mówi naczelnik Aleksander Broszowski. 

- Jest już pewne, że w tym roku nie będą czyszczone rowy przy drogach powiatowych. Pod dużym znakiem zapytania stoi kwestia odnawiania oznakowania poziomego czyli malowania przejść dla pieszych - dodaje naczelnik.   

Chcesz dowiedzieć się więcej o drogach w powiecie radomszczańskim? Oglądaj rozmowę z Aleksandrem Broszkowskim, w programie w „Staszczyk Niezależnie”. Poniedziałek 4 maja, godz. 19.45. Tylko na portalu Radomsko24.pl i na naszym kanale na YT.

Więcej o:
drogi drogi radomsko drogi powiat radomszczański starostwo powiatowe
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE