Środowiskowy Dom Samopomocy w Radomsku z Nagrodą Ministra

Środowiskowy Dom Samopomocy w Radomsku z Nagrodą Ministra Fot. UM Radomsko

W Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej odbyło się spotkanie z okazji Dnia Pracownika Socjalnego, wypadającego 21 listopada. Wzięli w nim udział minister Marlena Maląg, wiceminister Stanisław Szwed, przedstawiciele wydziałów pomocy społecznej, samorządowi pracownicy socjalni, przedstawiciele stowarzyszeń i fundacji, a także członkowie Rady Pomocy Społecznej przy Ministrze Rodziny.

Podczas uroczystości wręczono nagrody ministra za wybitne, nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej.

Wśród 8 nagrodzonych w kategorii – „Nagroda zespołowa”, znalazł się Środowiskowy Dom Samopomocy w Radomsku. Nagroda została przyznana za profesjonalne świadczenie usług, stałe podnoszenie kwalifikacji przez kadrę Domu, rozbudowywanie sieci instytucji współpracujących w ramach lokalnego partnerstwa, promowanie wzorów i modeli działań integracyjnych społeczności niepełnosprawnych i pełnosprawnych w przełamywaniu stereotypów oraz przeciwdziałaniu marginalizacji osób z zaburzeniami psychicznymi i ich rodzin.

Nagrodę z rąk minister Marleny Maląg odebrał dyrektor ŚDS Zbigniew Piechowicz, któremu towarzyszył prezydent Radomska Jarosław Ferenc.

Podczas ceremonii przyznano także honorowe odznaki „Primus in Agendo”.

Więcej o:
radomsko śds radomsko nagroda
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE