Srebro Oliwii Drzazgi na ME do lat 20 w podnoszeniu ciężarów

Srebro Oliwii Drzazgi na ME do lat 20 w podnoszeniu ciężarów Fot. PZPC

W środę 26 lipca w Bukareszcie rozpoczęły się mistrzostwa Europy (sportowa część) U20 i U23. W pierwszym dniu srebrny medal wywalczyła w kat. 49 kg U20 Oliwia Drzazga. To znakomita wiadomość.

Oliwia Drzazga, klubowa podopieczna Sławomira Bery z UMLKS Radomsko była pierwszą i jedyną zawodniczką z naszego kraju startującą na inaugurację mistrzostw.

Stoczyła świetną walkę o złoty medal w dwuboju. Zabrakło troszkę szczęścia, które na wadze ważyło… kilogram. W jedną i drugą stronę.

W dwuboju Oliwia uzyskała 161 kg (72+89) i przegrała jedynie z Gruzinką Mariam Maisuradze 162 kg (74+88). Trzecie miejsce zajęła reprezentantka Turcji Medina Bilicier, która miała wyniki o 1 kg gorszy od Oliwii 160 kg (69+91).

- Jestem bardzo zadowolona z medalu, ponieważ wywalczyłam go jak nigdy dotąd. Wiadomo. Jest niedosyt, zwracając uwagę na mój potencjał i to jak solidnie przepracowałam kadrę. Mimo tego nie poddaje się i za rok udowodnię, że ten start był tylko małym potknięciem. Trzeba zaznaczyć, że pierwsza ograła mnie tylko kilogramem, wiec przepaści nie ma. Moje rywalki pokazały klasę na pomoście i cieszę się, że miałam z kim walczyć. Nie załamuje się. Każdy start mnie czegoś uczy. Za rok pokaże, gdzie jest moje miejsce na podium – mówi nam Oliwia Drzazga.

Medal naszej sztangistki jest dwubojowym krążkiem numer 15 w tym roku (1 z MŚ U17 + 13 z ME U15&U17), zawodników zrzeszonych w Polskim Związku Podnoszenia Ciężarów,

Na Mistrzostwa Europy w Budapeszcie wystąpi jeszcze Monika Szymanek z LKS Dobryszyce, Patryk Barański z LKS Dobryszyce i Katarzyna Kozera z UMLKS Radomsko.