Srebrne certyfikaty PZPN dla szkółek piłkarskich RAP i RKS

Srebrne certyfikaty PZPN dla szkółek piłkarskich RAP i RKS Fot. Daniel Pietralik odbiera certyfikat dla Akademii RKS Radomsko

W siedzibie Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi wręczono certyfikaty dla szkółek piłkarskich z terenu województwa łódzkiego. Srebrne certyfikaty trafiły do szkółek piłkarskich RAP Radomsko i RKS Radomsko.

Program Certyfikacji dla szkółek piłkarskich został uruchomiony przez Polski Związek Piłki Nożnej w 2019 roku. Od 2023 roku istnieją 4 poziomy (gwiazdki) certyfikatu przyznawane w zależności od kryteriów spełnianych przez zgłaszający się klub: złoty, srebrny, brązowy (certyfikacja Elite) i zielony (certyfikacja Grassroots). Certyfikaty przyznawane są przez PZPN na okres 1 roku (od 1 stycznia do 31 grudnia).

Program polega z jednej strony na edukacji. Z drugiej strony na weryfikacji poziomu spełniania określonych kryteriów jakości szkolenia i zarządzania klubem co prowadzi do wzrostu poziomu sportowego i organizacyjnego w klubach, a w konsekwencji do lepiej wyszkolonych zawodniczek i zawodników.

Certyfikaty w siedzibie Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego wręczyli Marek Mazur wicewojewoda łódzki, Adam Kaźmierczak - wiceprezes PZPN, prezes ŁZPN, koordynator ds. certyfikacji Arkadiusz Noga oraz trenerzy Mobilnej Akademii Młodych Orłów Rafał Poznański i Sławomir Kraska.

Więcej o:
rap radomsko rks radomsko certyfikat
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE