Srebrna Oliwia Drzazga. Ma wicemistrzostwo Europy seniorek w podnoszeniu ciężarów

Srebrna Oliwia Drzazga. Ma wicemistrzostwo Europy seniorek w podnoszeniu ciężarów Fot. PZPC

Wspaniałe wieści z Mistrzostw Europy Seniorek w podnoszeniu ciężarów w Sofii. Reprezentantka Polski Oliwia Drzazga (UMLKS Radomsko) zdobyła srebrny medal, osiągając w dwuboju wynik 170 kg (74+96).

To pierwszy medal Oliwii Drzazgi (startowała w kat. 49 kg) na imprezie seniorskiej międzynarodowej, co sprawia, że ta chwila jest jeszcze bardziej wyjątkowa.

Podczas swojego występu, Oliwia Drzazga poprawiła aż 5 rekordów Polski. W rwaniu 74 kg to nowy rekord Polski do lat 20 i 23, a w dwuboju 170 kg - seniorek, U23 i U20.

- Jestem bardzo dumna ze swojego startu. Nie spodziewałam się, że te zawody mogą przynieść tyle radości. To moje największe osiągnięcie z wszystkich, które posiadam i motywacją do coraz cięższych treningów, niesamowite uczucie być wicemistrzynią Europy seniorów. Mam nadzieję, że to prognostyk świetnego roku dla mnie i Polski – powiedziała naszemu portalowi Oliwia Drzazga.

Na pierwszym miejscu uplasowała się Rumunka Mihaela Camba, zdobywając złoty medal z wynikiem 199 kg (90+109), a brązowy medal trafił w ręce reprezentantki Irlandii, Tham Nguyen, która uzyskała wynik 169 kg w dwuboju (74+95).

W środę, 14 lutego, na pomost w Sofii wyjdzie Monika Szymanek (kat. 59 kg) z LKS Dobryszyce.

Więcej o:
umlks radomsko oliwia drzazga ciężary mistrzostwo
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE