Sprzęt komputerowy trafi do dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej

Sprzęt komputerowy trafi do dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

W ramach projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19” zakupiono sprzęt komputerowy oraz multimedialny, oprogramowanie i środki ochrony osobistej, a także środki dezynfekcyjne dla rodzin zastępczych funkcjonujących na terenie powiatu radomszczańskiego oraz Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „KAMIL” w Strzałkowie.

Projekt jest finansowany z środków EFS Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój lata 2014-2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Sprzęt ten jest potrzebny szczególnie w tym czasie epidemii przez którą większość edukacji odbywa się w formie zdalnej. Zakupiono ogółem: 34 słuchawki z mikrofonem, 6 telewizorów, 1 tablice multimedialną, 6 projektorów, 83 laptopy, 46 drukarek, 21 tabletów, 11 urządzeń wielofunkcyjnych, 4150 maseczek jednorazowych, 248 litrów płynów do dezynfekcji rąk, 20075 rękawiczek jednorazowych, 19 sztuk oprogramowania dla dzieci z niepełnosprawnością, 1 głośniki zewnętrzne, 1 wyposażenie miejsca kwarantanny i izolacji w rodzinie zastępczej zawodowej.

Na miejscu przekazania sprzętu Powiat Radomszczański reprezentował Fabian Zagórowicz - Członek Zarządu Powiatu.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański sprzęt komputerowy dzieci piecza zastępcza
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE