Sprawdzamy na jakim etapie jest budowa hali sportowej w Kamieńsku

Fot. Sebastian Nems

Prace związane z budową hali widowiskowo-sportowej w Kamieńsku są już na półmetku, można powiedzieć, że są na poziomie 50 procent zaawansowania. Wszystko przebiega terminowo, firma nie ma żadnych problemów, nawet jeśli mowa o zasobach materiałowych. Być może powstanie szybciej niż planowano.

Hala widowiskowo-sportowa w Kamieńsku to obiekt na miarę XXI wieku – największy w powiecie radomszczańskim. Będzie ogólnodostępnym obiektem przeznaczonym zarówno dla uczniów szkoły, jak i dla miłośników sportu z terenu całego powiatu. Będzie tam możliwość gry w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę i tenisa. A to wszystko na pełnowymiarowych boiskach.

- Budujemy tę halę z myślą o uczniach szkoły podstawowej, daje nam to ogromne możliwości. Teraz mamy jedną dużą salę, którą możemy dzielić na dwie części. Po wybudowaniu nowego obiektu będzie możliwość wprowadzenia jednocześnie pięciu grup – na zajęcia wf – na płyty tych dwóch hal – komentuje burmistrz Kamieńska Bogdan Pawłowski.

Planowany termin oddania hali to połowa przyszłego roku, ale ze względu na postęp prac może będzie to wcześniej.

Koszt inwestycji to 12 mln zł. Środki na realizację zadania pochodzą m.in. z Programu Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej „Sportowa Polska”.

Więcej informacji z Kamieńska w piątkowym (22 lipca) Serwisie Flesz.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
hala hala sportowa kamieńsk hala kamieńsk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE