Sprawa oddziału dziecięcego zdominowała dyskusję o wotum zaufania dla Zarządu Powiatu Radomszczańskiego

Sprawa oddziału dziecięcego zdominowała dyskusję o wotum zaufania dla Zarządu Powiatu Radomszczańskiego Fot. Sebastian Nems

Podczas sesji powiatu radomszczańskiego, 22 czerwca, radni dyskutowali nad punktem dotyczącym udzielenia wotum zaufania dla Zarządu powiatu radomszczańskiego. Większość radnych zagłosowała za.

Szczególnie aktywny w dyskusji był radny Marek Rząsowski z KO – na samym początku powiedział, że będzie przeciw udzieleniu wotum zaufania. Argumentował to, po pierwsze tym, że według niego Zarząd źle radzi sobie z pozyskiwaniem pieniędzy, przykładem jest pierwsza edycja programu rządowego Polski Ład, gdzie powiat radomszczański otrzymał jedynie ponad 400 tys. zł wsparcia.

- Kolejny argument to taki, iż ja w poprzednim roku mówiłem o podwyżkach dla pracowników jednostek podległych starostwu. Pokazywałem jak wzrasta inflacja to, że te płace nie nadążają za nią, a podwyżki średnie dla pracowników to około 318 zł – mówił Marek Rząsowski.

Radny zarzucał także, że w raporcie nie znalazła się informacja o działaniach związanych z funkcjonowaniem oddziału dziecięcego.

- W Raporcie o stanie Powiatu Radomszczańskiego za rok 2021 nie ma o tym informacji, więc pytam czy podejmowaliście takie działania - dodał radny.

Członek Zarządu Fabian Zagórowicz odniósł się do problemu oddziału dziecięcego.

- Nie mogę się zgodzić z informacją, iż nie staramy się rozwiązać tego problemu. Dobrze wiemy, że jest problem z tymi oddziałami w całym kraju. Uruchomienie oddziału nie jest problemem, mamy kadrę, ale nie mamy osoby, która chce zostać kierownikiem oddziału. Na dzień dzisiejszy prowadzone są rozmowy z dwójką kandydatów. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie dojdzie do sfinalizowania współpracy – mówił Fabian Zagórowicz.

O oddział dziecięcy dopytywała także radna Urszula Półrola.

- Proszę się nie dziwić, że się tak dopytujemy o ten oddział dlatego, że to jest bardzo ważne – mówiła.

Fabian Zagórowicz podkreślał, że mimo tego, iż oddział nie działa to wszystkie dzieci, które trafiały do Szpitala w Radomsku otrzymywały odpowiednią pomoc, zostawały przekazywane do placówek, które udzielały im pomocy. Jeżeli była potrzeba to wzywaliśmy lekarzy pediatrów do pomocy na Nocnej i Świątecznej Pomocy.

Radny Marek Rząsowski zwrócił uwagę na to, iż na stronie Szpitala Powiatowego w Radomsku dalej funkcjonuje informacja o tym, że oddział dziecięcy w radomszczańskiej placówce funkcjonuje.

Beata Pokora poinformowała, że Zarząd zwróci się z prośbą do dyrekcji szpitala o uaktualnienie danych na stronie.

- Robimy wszystko, by ten oddział wrócił do funkcjonowania i mam nadzieję, że będzie to już jak najszybciej – dodała starosta.

Za udzieleniem wotum zaufania było 17 radnych, 3 głosowało przeciw, jedna osoba wstrzymała się od głosu.

Więcej o:
szpital szpital radomsko oddział dziecięcy szpital powiatowy radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE