Spowodował kolizję, miał 3 promile. Zajmie się nim sąd i... sanepid

Spowodował kolizję, miał 3 promile. Zajmie się nim sąd i... sanepid

W piątek 17 kwietnia 2020 r. przed godziną 20.00 na ul. Sadowej w Radomsku kierujący samochodem renault spowodował kolizję z innym kierującym samochodem suzuki, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Szybko odnalazła go policja.

Pojazd sprawcy policjanci odnaleźli w Radomsku. Był zaparkowany pod blokiem przy ul. Leszka Czarnego. W mieszkaniu natomiast zastali nietrzeźwego 34-letniego mieszkańca Radomska, który zaprzeczył, aby kierował w tym dniu samochodem.

- Mężczyzna został jednak rozpoznany przez pokrzywdzonego jako sprawca kolizji. Badanie alkomatem wykazało, że miał 3 promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany do wytrzeźwienia. Oprócz zarzutów kierowania pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości, spowodowania kolizji drogowej dodatkowo o zachowaniu 34-latka zostanie również powiadomiony inspektorat sanitarny celem rozważenia nałożenia na mężczyznę kary administracyjnej za złamanie zakazów związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się koronowirusa – wyjaśnia Wojciech Auguścik z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Więcej o:
radomsko policja kolizja pijany kierowca ulica sadowa w radomsku
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE