Spotkanie z zainteresowanymi służbą w policji w Powiatowym Urzędzie Pracy w Radomsku

Spotkanie z zainteresowanymi służbą w policji w Powiatowym Urzędzie Pracy w Radomsku Fot. KPP Radomsko

10 stycznia 2023 roku w Powiatowym Urzędzie Pracy w Radomsku odbyło się pierwsze z cyklu spotkań promujących zawód policjanta. Profilaktyk z radomszczańskiej komendy policji przybliżył ścieżkę rekrutacji oraz specyfikę służby.

Zainteresowani służbą w szeregach policji mieli okazję spotkać się z policyjnym profilaktykiem, który szczegółowo omówił proces rekrutacji oraz wymagania wobec przyszłych kandydatów. Uczestnicy spotkania mogli obejrzeć film z pokazu testu sprawności fizycznej, jaki muszą przejść przyszli adepci.

- Dowiedzieli się również, czego oczekujemy od kandydatów, a mianowicie: polskiego obywatelstwa, nieposzlakowanej opinii, minimum średniego wykształcenia, uregulowanego stosunku do służby wojskowej, pełni praw publicznych, umiejętności zdyscyplinowania, niekaralności prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo bądź przestępstwo skarbowe, rękojmi zachowania tajemnicy służbowej ujętej w przepisach o ochronie informacji niejawnych – mówi Agnieszka Kropisz z KPP w Radomsku.

Rekrutacja do policji trwa przez cały rok. Szczegółów można dowiedzieć się w Komendzie Powiatowej Policji w Radomsku przy ul. Piłsudskiego 56, tam można osobiście spotkać się z pracownikiem kadr lub wyznaczonym funkcjonariuszem i dopytać o szczegóły procesu doboru do służby. Potrzebne informacje można uzyskać również telefonicznie pod numerem 47 8464 219, po czym umówić się na spotkanie już w jednostce.

Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi ogłosił rozpoczęcie nowej procedury doboru do służby w policji, według której planowane są przyjęcia w poniższych terminach:
• 27 lutego 2023 roku
• 5 maja 2023 roku
• 3 lipca 2023 roku
• 23 sierpnia 2023 roku
• 27 października 2023 roku
• 28 grudnia 2023 roku

W sprawie terminów kolejnych spotkań doborowych z policyjnym profilaktykiem w Powiatowym Urzędzie Pracy w Radomsku należy kontaktować się z w.w. urzędem osobiście lub telefonicznie pod numerem 44 6837354 do 56, 58, 62, wew. 29,20 lub 35.

Więcej o:
radomsko pup radomsko policja spotkanie praca w policji urząd pracy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE