Spotkanie z szachami w muzeum w Radomsku

Spotkanie z szachami w muzeum w Radomsku Fot. Muzem Regionalne

8 lipca ramach akcji „Lato w Muzeum 2020” w Galerii Muzeum odbyło się wakacyjne spotkanie z szachami i kodowaniem robotów edukacyjnych. Miłośnicy, ale także i początkujący amatorzy poznali podstawowe zasady gry w szachy. Organizatorzy spotkania zapewnili fachową wiedzę teoretyczną oraz praktyczną.

Szach Mat Amigo, to nieformalna grupa pasjonatów szachów i kodowania robotów edukacyjnych, która dzieli się swoją wiedzą na zajęciach organizowanych w Muzeum. Roboty i tablety do nauki kodowania dla dzieci udostępniane są przez Gminną Bibliotekę w Kłomnicach.

Kodowanie, programowanie – bywa nazywane „trzecim językiem”, który warto znać oprócz języka ojczystego i przynajmniej jednego języka obcego, by odnaleźć się dziś na rynku pracy. Jest to też umiejętność uważana za jedną z ważniejszych kompetencji XXI wieku. Przydaje się nie tylko w branżach technologicznych, ale tez w innych dziedzinach, niekoniecznie związanych z naukami ścisłymi.

Warto mieć – przynajmniej podstawowe – umiejętności programistyczne, by móc zrozumieć współczesny świat i zachodzące w nim zmiany. Ucząc się programowania lepiej poznajemy cyfrową rzeczywistość, która nas otacza, bardziej świadomie posługujemy się nowymi technologiami, a przede wszystkim - pewniej i bezpieczniej korzystamy z wszechobecnych elektronicznych urządzeń i usług. Takie nabyte umiejętności przez dzieci i młodzież podczas warsztatów pozwolą w łatwiejszy sposób zrozumieć różne nowinki technologiczne. 

Celem spotkania było rozwijanie zdolności oraz zainteresowań edukacyjnych dzieci i młodzieży.

 Kolejne spotkanie z szachami i robotami już 15 lipca.

Więcej o:
wakacje 2020 wakacje muzeum wakacje w muzeum w radomsku muzeum radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE