Radomsko, Łódzkie 18.6o Sobota, 17 Sierpnia 2019

Spotkanie z Joanną Kopcińską w Radomsku

Miasto
Beata Januszewska

Kandydatka Prawa i Sprawiedliwości – Joanna Kopcińska w wyborach do europarlamentu, 5 maja spotkała się z mieszkańcami i lokalnymi działaczami. Spotkanie zorganizowane zostało w Miejskim Domu Kultury w Radomsku.

Spotkanie z Joanną Kopcińską – rzecznikiem prasowym rządu premiera Mateusza Morawieckiego i sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, poprowadziła poseł Anna Milczanowska. Przybył na nie również poseł Dariusz Kubiak z Bełchatowa.

Podczas swojego przemówienia kandydatka PiS do Parlamentu Europejskiego, mówiła m.in. o programach rządowych „Nowa piątka”,  500+ na pierwsze dziecko, 13 emerytura, czy dobry start.

Była również mowa o zadaniach, które będą realizowane m.in. w naszym powiecie – drodze ekspresowej S12 i o pogłębianiu rzeki Pilicy.

- Z obszaru naszego województwa to, co jest ważne to Ministerstwo Rolnictwa i Środowiska kończy teraz pracę nad dotacją np. na zakup wapna. Dlaczego? Bo 70% gleb w naszym województwie jest zakwaszonych. I chcemy żeby już po żniwach rolnik dostał dopłatę na zakup wapna. (...) Z państwa obszaru mam zapewnienie, że Pilica będzie pogłębiana. Prace się toczą. Droga S12 - my w przeciwieństwie do poprzedników, już szykujemy wszystko żeby w momencie zabezpieczenia środków unijnych ruszyć z budową. Teraz trwają przygotowania w związku z wydaniem decyzji środowiskowych, konsultacje co do przebiegu trasy, tak żeby przy pozyskaniu i zatwierdzeniu budżetu można było od razu ruszyć z inwestycją. My już teraz nad tym pracujemy, Ministerstwo Infrastruktury ministra Andrzeja Adamczyka przygotowuje całą dokumentację, przeprowadzało będzie konsultacje, zabezpieczamy pieniądze i ruszamy z budową. I to samo z Pilicą
- mówiła Joanna Kopcińska.

komentarze