Radomsko, Łódzkie 5.2o Piątek, 20 Września 2019

Spotkanie z globtroterką Marzeną Filipczak w Bibliotece w Radomsku

Kultura i rozrywka
Beata Januszewska

W poniedziałek, 12 sierpnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku odbyło się spotkanie z globtroterką, autorką książek i poradników podróżniczych Marzeną Filipczak.

Podczas spotkania pod tytułem „Dzieci świata”, autorka Marzena Filipczak opowiadała historie dzieci zamieszkujących różne zakątki świata, jak Afryka i Ameryka Południowa. Słuchacze mogli dowiedzieć się, jak wygląda życie codzienne najmłodszych z innej kulturze.

Marzena Filipczak to dziennikarka, globtroterka, autorka książek i poradników podróżniczych: „Jadę sobie. Azja. Przewodnik dla podróżujących kobiet", „Lecę dalej. Tanie podniebne podróże", czy „Między światami".

W swoich książkach opisuje historie, jakie ją spotkały podczas podróżowania. Za książkę „Jadę sobie. Azja. Przewodnik dla podróżujących kobiet”, która częściowo jest pamiętnikiem, a częściowo poradnikiem, otrzymała Nagrodę Magellana w kategorii „Najlepsza podróżnicza książka roku 2009”. Filipczak oprócz wielu przygód jakich doświadczyła, opisuje również jak tanio podróżować, m.in. w książce „Lecę dalej. Tanie podniebne podróże”.

komentarze