W 31. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z dziennikarką Beatą Tadlą
W 31. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z dziennikarką Beatą Tadlą.
Dziennikarka wspominała lata peerelowskiej Polski w odniesieniu do współczesności. Autorka książki Niedziela bez teleranka w ciekawy sposób przybliżała tematykę wydarzeń ze stanu wojennego. Opowiadała także o różnicach pomiędzy jej dzieciństwem a współczesnością:
- Z czasów mojego dzieciństwa nie chciałabym przenieść do współczesności niczego, bo wielu rzeczy nam wtedy brakowało, żyło się skromnie. A to co chciałabym zachować z tamtego okresu, to może relacje międzyludzkie, więcej czasu - mówiła.
Nie zabrakło także wypowiedzi na temat dziennikarstwa:
- Dziś jest trudniej być dziennikarzem niż w czasach kiedy ja rozpoczynałam karierę. Ważna jest jednak pasja a dziennikarstwo to misja.
Autorka książki podkreśliła, że nie byłoby jej tutaj gdyby nie macierzyństwo, które jest dla niej inspiracją i największą przygodą życia
- Wszystko co najlepsze, zrobiłam po urodzeniu syna. Natomiast gdyby doba miała 48 godzin, więcej czasu poświęciłaby sportowi - mówiła. Jej pasją oprócz pływania jest kino i książka.
Beata Tadla - słów kilka o dziennikarce
Urodziła się w 1975 roku w Legnicy. Ukończyła Kulturoznawstwo i Zarządzanie Instytucjami Kultury na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 1991 związana z radiem, współpracowała z TV Puls, TVP i TVN Style. Od 13 października 2005 do 27 kwietnia 2012 związana była z TVN24, gdzie prowadziła m.in. Magazyn 24 godziny, i Fakty po Faktach. Od 6 października 2007 z Piotrem Marciniakiem prowadziła weekendowe wydania Faktów w TVN, na przemian z Anitą Werner i Grzegorzem Kajdanowiczem. Od 6 listopada 2012 prowadzi główne wydanie Wiadomości TVP1. W 2009 zajęła trzecie miejsce w plebiscycie Mistrz Mowy Polskiej 2009 w kategorii Vox Populi. W 2010 roku otrzymała w tym samym plebiscycie tytuł Mistrza Mowy Polskiej. Jest autorką książek, m.in. Pokolenie '89 czyli dzieci PRL-u w wolnej Polsce (2009) i Niedziela bez Teleranka (2011).
Pytania do dziennikarki oraz zdjęcia ze spotkania pochodzą od koła dziennikarskiego, skupiającego uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku.