Spotkanie w MDK na temat projektu „Bardzo Młoda Kultura”

Spotkanie w MDK na temat projektu „Bardzo Młoda Kultura”

31 lipca, Miejski Dom Kultury w Radomsku został oficjalnie partnerem Łódzkiego Domu Kultury w regionie na rok 2019, w projekcie „Bardzo Młoda Kultura”. W ramach tego projektu, 10 września odbyło się spotkanie informująco-sieciujące, którego głównym celem jest wymiana praktyk i doświadczeń edukatorów.

Główne założenia, idee i cele projektu „Bardzo Młoda Kultura” przedstawiła przybyłym na spotkanie Monika Matusiewicz będąca zastępcą dyrektora Łódzkiego Domu Kultury oraz koordynatorem programu BMK 2019-2021 w województwie łódzkim. Spotkania informująco-sieciujące służą integracji przedstawicieli sektorów kultury i edukacji z województwa łódzkiego. Podobne spotkania odbyły się już m.in. w Bełchatowie, Opocznie, czy Skierniewicach.

Po krótkiej przerwie Paweł Kamiński, dyrektor Ośrodka Postaw Twórczych we Wrocławiu, będący również menedżerem i animatorem kultury, a także koordynatorem programu BMK 2019-2021 Dolny Śląsk, wygłosił wykład na temat roli sektorów kultury i oświaty w budowaniu kapitału społecznego. Uczestnicy spotkania wzięli również udział w warsztatach, na których podjęto temat barier i potencjałów współpracy sektorów kultury i oświaty.

Program „Bardzo Młoda Kultura”, dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury, dedykowany jest edukatorom, animatorom kultury i osobom prywatnym, którzy poprzez uczestniczenie w nim mogą podnieść swoje kompetencje i zrealizować pomysły na przedsięwzięcia z zakresu edukacji kulturalnej.

Partnerami Łódzkiego Domu Kultury w regionie na rok 2019 są: Kutnowski Dom Kultury, Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach, Miejski Dom Kultury w Radomsku, Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie, Miejski Dom Kultury w Opocznie, Miejskie Centrum Kultury w Tuszynie oraz Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli, Wojewódzkie Ośrodki Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi, Sieradzu, Skierniewicach, Piotrkowie Trybunalskim, Stowarzyszenie Dolina Pilicy oraz Stowarzyszenie – Lokalna Grupa Działania „Ster”.

Więcej o:
mdk radomsko dom kultury w radomsko łdk łódzki dom kultury projekt bardzo młoda kultura z łdk
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE