Spot Radomsko wchodzi w kolejny etap zbiórki dla uchodźców

Spot Radomsko wchodzi w kolejny etap zbiórki dla uchodźców Fot. Spot Radomsko

Wielu radomszczan od samego początku rosyjskiej agresji na Ukrainę wspiera uchodźców z ogarniętego wojną kraju, dzieląc się z nimi chociażby produktami pierwszej potrzeby. Stowarzyszenie Spot Radomsko zbiera dary nieprzerwanie od 26 lutego. Część z nich została przekazana za pośrednictwem zaprzyjaźnionej Fundacji Zustricz do Ukraińców w swojej ojczyźnie, część do magazynów zlokalizowanych w mieście, a część bezpośrednio do potrzebujących rodzin.

- Spot Radomsko wchodzi w kolejny etap zbiórki. Pomoc powinna być niesiona w sposób zrównoważony, odpowiedzialny i długotrwały, tak długo jak będzie to potrzebne. Dotychczasowe wsparcie niesione w taki sposób przez mieszkańców naszego miasta zasługuje na najwyższe uznanie i za to już dziś serdecznie dziękujemy – mówi Paweł Aulich ze stowarzyszenia „Spot Radomsko”.

W zbiórkę artykułów pierwszej potrzeby można włączyć się przy okazji zakupów w radomszczańskiej sieci sklepów ZORZA.

- Dziękuję za współpracę Pani Prezes Annie Leżańskiej-Dudek, wszystkim pracownikom i wszystkim klientom. Również przez kolejne dni we wszystkich sklepach ZORZA w Radomsku będzie można wspomóc osoby, które uciekając przed wojną znalazły schronienie np. w Radomsku. W specjalnie oznaczonych koszach i koszykach, ustawionych w widocznych miejscach we wszystkich sklepach ZORZA Radomsko, prosimy pozostawiać produkty pierwszej potrzeby o długim terminie przydatności do spożycia np. olej, mąkę, makarony, kasze, konserwy, słodycze, kawę, herbatę - podkreśla Paweł Aulich.

Zgromadzone dary trafią do osób najbardziej potrzebujących. Polska gościnność i to, że dajemy radę w tej wyjątkowej sytuacji jest na ustach całego świata.

Lista sklepów PSS ZORZA, w których prowadzona jest zbiórka POMOC DLA UKRAINY:

Supersam Zorza 1 - ul. Leszka Czarnego 24
Supersam Zorza 2 - ul. Ogrodowa 3
Supersam Zorza 4 - ul. Batorego 3
Gama Zorza 5 - ul. Wyszyńskiego 26
Delikatesy Centrum - ul. Przedborska 40
Sklep 11 - ul. 11 Listopada 14
Sklep 14 - ul. Reymonta 56
Sklep 16 Gama - ul. Skłodowskiej 57
Sklep 18 - ul. Leszka Czarnego 6
Sklep 19 - ul. Leszka Czarnego 15
Sklep 20 - ul. Piastowska 2
Sklep 22 - ul. Łokietka 9
Sklep 24 - ul. Jagiellońska 18a
Sklep 25 - ul. Brzeźnicka 38
Sklep 27 - ul. Targowa 1

Wśród przekazywanych artykułów znajdują się np.: olej, mąka, kasza, ryż, pasztety, konserwy, dania gotowe w słoikach, żele pod prysznic, szampony do włosów, pasty i szczoteczki do zębów, kremy, papier i ręcznik toaletowy, maszynki do golenia, dezodoranty, baterie, rajstopy, skarpety, kawy, herbaty, kakao, mleko w proszku, cukier, przyprawy, chusteczki, podpaski, tampony, worki plastikowe, słodycze, pożywienie dla dzieci, soki, suszone owoce, suplementy i witaminy, artykuły gospodarstwa domowego.

Więcej o:
radomsko spot radomsko zbiórka darów pomoc wsparcie uchodźcy ukraina zorza radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE