Sposób na niechciane blizny

Sposób na niechciane blizny

Jeśli borykasz się z problemem blizn, doskonale wiesz, jaki powodują dyskomfort. Ze względu na swój nieestetyczny wygląd, wpływają na samopoczucie i samoocenę. Czy wiesz jednak, że istnieją skuteczne sposoby pozbycia się blizn?

Usuwanie blizn u specjalisty

Kosmetologia estetyczna ma wiele odpowiedzi na kłopotliwe blizny. Zaliczają się do nich przede wszystkim różne peelingi chemiczne, zabiegi estGen, radiofrekwencja mikroigłowa, mikronakłucia (skin-needling), a także zabiegi laserowe. Więcej na temat poszczególnych sposobów usuwania blizn przeczytasz na: https://usuwanie-blizn.com/.

Zabiegi specjalistyczne mają wiele zalet. Jedną z nich jest to, że efekt ustalony w czasie wstępnej konsultacji jest gwarantowany: doświadczony specjalista kosmetologii estetycznej jest w stanie ocenić, w jaki sposób dana blizna może być zredukowana. Większość standardowych znamion, przebarwień i pozostałości po operacjach dzięki dobrze dobranej terapii może zmniejszyć swoją widoczność nawet o 90 procent.

Usuwanie blizn w domu

Domowe zabiegi usuwania blizn z pewnością nie mają takiej skuteczności jak te z użyciem profesjonalnych preparatów i urządzeń. Istnieją jednak zabiegi mieszane, takie jak np. Cosmelan, których część wykonuje się w gabinecie kosmetologii estetycznej, a część w domu, z wykorzystaniem zakupionego, certyfikowanego preparatu rozjaśniającego.

Blizny zanikowe (charakterystyczne “dziurki” w skórze powstałe na skutek ospy czy innych chorób dermatologiczych) i blizny przerostowe (wypukłe), dzięki domowym sposobom mogą co najwyżej zmienić swoją barwę na bardziej cielistą, jednak niemożliwe jest ich pełne zredukowanie. Tymczasem kombinacja odpowiedniej pielęgnacji i terapii złożonej z lasera frakcyjnego i peelingów pozwala osiągnąć efekt gładkiej, jednolitej w kolorycie i fakturze, skóry.

Który zabieg na blizny wybrać?

Jeśli chcesz pozbyć się niechcianych blizn, najlepiej udaj się do specjalistycznego gabinetu kosmetologii estetycznej, w której doświadczeni specjaliści ustalą wraz z Tobą plan zabiegowy. Będzie on bazował przede wszystkim na kondycji, wieku i przyczynie powstania blizny, uwzględniał ewentualne przeciwwskazania i predyspozycje Twojej skóry. Dodatkowym plusem profesjonalnych zabiegów jest to, że zazwyczaj nie tylko oddziałują one na bliznę, ale również zaliczane są do zabiegów anty-aging, wygładzających, złuszczających i ujędrniających skórę.

 

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE