Sportowe zakończenie roku karateków z Klubu Karate „Randori”

Sportowe zakończenie roku karateków z Klubu Karate „Randori”

W roku szkolnym 2018/2019 zawodnicy z KK „Randori” wzięli udział w 29 turniejach karate kyokushin, w tym w Mistrzostwach Europy oraz Pucharze Europy rozegranych na terenie Polski, Hiszpanii oraz Niemiec.

W ramach rywalizacji sportowej, młodzi adepci sztuki walki podwoili ubiegłoroczne sukcesy  stając na podium 84 razy, w tym na najwyższym aż 31 razy. Należy także nadmienić, iż zawodnicy aktualnie mają na swym koncie najcenniejsze 3 złote medale Mistrzostw Europy oraz  srebrny i 2 brązowe medale Pucharu Europy.

KK „Randori”, pracowity rok zakończył organizując swój pierwszy wewnętrzny turniej

12 czerwca, w 30-stopniowym upale, ponad 40 zawodników rywalizowało w konkurencji kata i kumite. W rolach sędziów bocznych zasiedli: Agata Sobieraj, Marta Łysik, Adam Nowak, Fabian Janusiak i Natalia Dudek. Zawodnicy ćwiczący na co dzień ze sobą w klubie, wychodząc na matę w błyskach fleszy i przy dopingu swych bliskich wykrzesali z siebie 200% normy. Był to udany sprawdzian dla wielu utytułowanych zawodników, ale świetną formę pokazali również ci, którzy jak dotąd nie mieli okazji sprawdzić swoich umiejętności na turniejach.

Na tym nie koniec

Organizatorzy zapewniają, że to małe wydarzenie jest tylko preludium do już zaplanowanego wielkiego wydarzenia jakim będzie Ogólnopolski Turniej Karate Shinkyokushin „RANDORI CUP”. Radomsko może wówczas odwiedzić nawet 200 młodych zawodników z całej Polski rywalizujących w kategoriach wiekowych wg  pełnych przepisów japońskich.

Dodatkowo, w okresie wakacyjnym, zawodników KK „Randori”, czeka ciężka praca na obozie szkoleniowo wypoczynkowym zorganizowanym nad morzem, którego gospodarzem jest najbardziej utytułowany zawodnik polskiego karate kyokushin - Shihan Eugeniusz Dadzibug – 6 dan.

We wrześniu, wszyscy chętni do spróbowania swych sił na treningu będą mogli uczęszczać na darmowe treningi i kurs samoobrony w hali sportowej PSP Nr 6 przy ul. Św. Jadwigi Królowej 20.

Więcej o:
karate karate radomsko randori randori radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE