Spólnicka: prezydent dokonał zaskakującej wolty. To pokazuje hipokryzję i koniunkturalne podejście do lokalnej polityki

Spólnicka: prezydent dokonał zaskakującej wolty. To pokazuje hipokryzję i koniunkturalne podejście do lokalnej polityki Fot. M. Spolnicka

- Przed nami ponad dwa lata ciężkiej pracy i przygotowywania się do wyborów samorządowych i parlamentarnych. Będziemy aktywnie uczestniczyć w życiu lokalnej społeczności, zachęcać Was do wspólnej pracy i mam nadzieję, że w następnej kadencji z nowym prezydentem naprawdę uda się zmienić nasze miasto - tak zerwanie miejskiej i powiatowej koalicji komentuje Magdalena Spólnicka, liderka Platformy Obywatelskiej w powiecie radomsczańskim.

Na profilu Magdaleny Spólnickiej pojawiło się dziś oświadczenie związane z zakończeniem współpracy pomiędzy Platformą Obywatelską, a Wspólnym Samorządem i Razem dla Radomska. 

Jesteśmy winni Wam kilka słów wyjaśnienia w związku z zakończeniem współpracy w ramach miejsko-powiatowej koalicji łączącej nas – Koalicję Obywatelską, Razem dla Radomska i Wspólny Samorząd. Koalicja została wczoraj zakończona decyzją Prezydenta Jarosława Ferenca oraz Starosty Beaty Pokory, tak więc wrażenie, które towarzyszyło nam przez ostatnie pół roku współpracy koalicyjnej, wczoraj nabrało realnych i formalnych kształtów.
 
Do wyborów idzie się po władzę i sprawczość, a budowanie porozumień koalicyjnych to sposób, żeby ją uzyskać i móc realizować program, na który umówiliśmy się wspólnie z wyborcami i wspólnie z koalicjantami, określając go na początku kadencji w podpisanym przez nas wszystkich stosownym dokumencie. Jeśli jednak koalicja nie daje możliwości realizacji założeń programowych a staje się narzędziem do kneblowania ust i zabraniania aktywności, która jest prawem i obowiązkiem radnego, to komu i czemu ma służyć taka koalicja?
 
Tak więc z dniem wczorajszym Koalicja Obywatelska stała się klubem opozycyjnym wobec kształtującego się układu RDR WS i PIS. Niezależnie od tego deklaruję Wam wszystkim nieustającą, sumienną pracę na rzecz miasta i powiatu oraz jeszcze większe zaangażowanie w realizację naszych założeń programowych.
 
Część mniejszych projektów jak nowe chodniki, remonty dróg, nowe oświetlenia, przejścia dla pieszych, place zabaw itd. już udało się zrealizować. Wiele zaplanowanych inwestycji pozostaje do zrealizowania i będziemy o nie zabiegać. Nie ukrywam, że szczególnie cieszy mnie jeden z ważniejszych projektów, który dzięki zaangażowaniu mieszkańców i determinacji radnych KO zaowocował powstaniem się programu wsparcia InVitro i mam głęboką nadzieję, że bez względu na pojawienie się nowego układu koalicyjnego z PiS - ze względów ideologicznych nie zostanie on zlikwidowany.
 
Wiem, że wielu z Was w ostatnich wyborach samorządowych oddało swój głos na Jarosława Ferenca, który prowadził kampanię jako zwolennik wizji Polski wolnej od autorytarnych zakusów obecnej władzy. Wczoraj dokonał zdumiewającej wolty, której prawdziwe motywy nie zostały publicznie przedstawione. Jest to zła wiadomość dla mieszkańców Radomska, bo pokazuje hipokryzję i koniunkturalne podejście do lokalnej polityki.
 
Przed nami ponad dwa lata ciężkiej pracy i przygotowywania się do wyborów samorządowych i parlamentarnych. Będziemy aktywnie uczestniczyć w życiu lokalnej społeczności, zachęcać Was do wspólnej pracy i mam nadzieję, że w następnej kadencji z nowym prezydentem naprawdę uda się zmienić nasze miasto.
 
 
O zerwaniu koalicji rządzącej naszej miastem od 2018 r. dowiedzieliśmy się wczoraj. Dziś natomiast PiS, Wspólny Samorząd i prezydenckie ugrupowanie Razem dla Radomska podpisały nową umowę koalicyjną.
Więcej o:
PiS RdR WS nowa koalicja polityka rada miejska koalicja razem dla radomska wspólny samorząd prawo i sprawiedliwość
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE