Spisobus zawitał do Radomska

Fot. M. Patalan

Na miejskim placu targowym pojawił się dziś (1 lipca) spisobus Głównego Urzędu Statystycznego. Radomszczanie mogli w nim, przy pomocy rachmistrzów z Piotrkowa Trybunalskiego, spisać się w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, macie czas do końca września – formularz spisowy można wypełnić przez internet lub na infolinii.

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Wszyscy mieszkańcy naszego kraju, w tym także obcokrajowcy, muszą wypełnić formularz spisowy do 30 września. Za uchylanie się od tego obowiązku lub podawanie nieprawdziwych informacji przewidziano karę grzywny.

- Spis powszechny jest przeprowadzany raz na 10 lat we wszystkich państwach Unii. Wyniki potrzebne są do różnych zestawień zbiorczych czy roczników statystycznych. Dane prezentowane są tylko zbiorczo, natomiast spisanie się jest obowiązkiem każdego obywatela – mówi Joanna Kowalczyk z Urzędu Statystycznego w Piotrkowie Trybunalskim.

W jaki sposób spisać się w tegorocznym spisie powszechnym? Aby to zrobić, należy wejść na specjalnie przygotowaną w tym celu stronę internetową i wypełnić formularz. Jeśli nie posiadamy odpowiednich urządzeń, wtedy możemy to zrobić w urzędzie miasta. Formą uzupełniającą spisu powszechnego jest natomiast telefoniczna rozmowa z rachmistrzem (pod numerem 22 828 88 88 lub 22 279 99 99).

Z osobami, które nie spiszą się przez Internet bądź przez telefon skontaktuje się rachmistrz spisowy – telefonicznie lub w celu przeprowadzenia wywiadu odwiedzi nas w domu. Każdy rachmistrz będzie miał identyfikator z numerem, który będzie można zweryfikować poprzez aplikację na stronie spis.gov.pl lub na infolinii.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
spisobus spis powszechny spis narodowy spis powszechny spis powszechny 2021
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE