Śpiewali i recytowali po niemiecku oraz angielsku

Śpiewali i recytowali po niemiecku oraz angielsku

Dobiegła końca 17. edycja „Festiwalu Poezji i Współczesnej Piosenki Niemieckiej i Angielskiej”.

We wtorek 4 lutego 2020 r. w sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku, uczniowie rywalizowali ze sobą w 2 kategoriach: najpiękniejsza recytacja wybranego wiersza w oryginale (po niemiecku i angielsku) oraz w kategorii: najciekawsze wykonanie niemieckojęzycznej i anglojęzycznej piosenki.

W I kategorii zwyciężyła Alicja Auguścik z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Dobryszycach z wieszem E. Heinza „Die polyglotte Katze”. II miejsce przypadło Kamili Gałwiaczek ze PSP nr 4 w Radomsku z wierszem „Des Mädchens Klage”, zaś III miejsce zajął Jan Żakowski z PSP w Pławnie, recytującej wiersz „Was es ist” E. Frieda. W poezji angielskiej zwyciężyła Aleksandra Patulska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobryszycach z wierszem „Phenomenal Women” Maya Angelou, II miejsce przypadło Kai Wojtali z PSP w Ploszowie z wierszem „Be glad your nose is on your face” Jacka Prelutskiego, III miejsce przypadło Hubertowi Popiołkowi, który recytował wiersz „Crous” Marcina Liszkiewicza. W tej kategorii jury przyznało 2 wyróżnienia: dla Bartosza Matyi z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stobiecku Szlacheckim oraz dla Dominika Jabłeckiego z PSP w Orzechowie.

W kategorii muzycznej I miejscem jury uhonorowało Maję Skalską z PSP w Płoszowie z piosenką „Ich bin ja kein Mann”. II miejsce zajęła Julia Piotr z PSP w Kobielach Wielkich z piosenką „Ich sterbe für dich”, zaś III miejsce duet Weronika Rachwalik i Patrycja Wojciechowska z PSP w Pławnie, które wykonały utwór „So soll es bleiben”. Śpiewający po angielsku piosenkę „Hauted Heart” Kaja Jakubczyk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamieńsku wywalczyła I miejsce ex aequo z Zuzanną Koch z PSP w Strzałkowie. II miejsce wyśpiewała Zuzanna Chrząstek z PSP nr 10 w Radomsku z piosenką „Faded”, zaś III- Julia Szczepańska z PSP w Pławnie z piosenką „No roots”. W tej kategorii przyznano 3 wyróżnienia: dla Julii Warzochy z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stobiecku Szlacheckim (z piosenką „Wake um up”), dla Natalii Olczyk z PSP w Płoszowie (piosenka „Empire State of Mind”), oraz dla Wiktorii Kucharskiej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamieńsku (z piosenką „Lemon Tree”).

Organizatorem festiwalu jest ZSP nr 1 w Radomsku.

Więcej o:
radomsko mdk festiwal piosenki angielskiej i niemieckiej
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE