Spełniono deklarację podwyżki wynagrodzeń dla rodzin zastępczych

Spełniono deklarację podwyżki wynagrodzeń dla rodzin zastępczych Fot. Starostwo Powiatowe

Obiecana przez zarząd powiatu radomszczańskiego podwyżka wynagrodzeń dla rodzin zastępczych zostanie zrealizowana. Wzrost wynagrodzenia choć nie w pełni oczekiwany, został jednak przez rodziny zaakceptowany. Nowe stawki będą wypłacane od 1 kwietnia br.

Pod koniec stycznia 2019 roku na sesji powiatu radomszczańskiego, temperatura rozmów nad podniesieniem wynagrodzenia dla rodzin zastępczych, była gorąca. Złożone wtedy deklaracje, że podwyżki na pewno będą, zostały spełnione. Przypomnijmy – zawodowe rodziny zastępcze złożyły 30 listopada 2018 roku wniosek do Rady Powiatu Radomszczańskiego o podjęcie uchwały podwyższenia wynagrodzenia z 2 tys. zł na 3 tys. zł. 12 marca odbyło się spotkanie z przedstawicielami rodzin, podczas którego omówiono zasady i wysokość podwyżek.

Ustalono iż od 1 kwietnia wynagrodzenia wrosną: w przypadku czterech rodzin zawodowych – do 2 850 zł brutto, w przypadku 1 rodziny zawodowej – do 2950 zł brutto, w przypadku dwóch prowadzących pogotowie rodzinne - do 3000 zł brutto, w przypadku 1 rodziny zawodowej specjalistycznej – do 2750 zł brutto. W przypadku dwóch rodzinnych domów dziecka wysokości wynagrodzeń nie ulegnie zmianie i może wynosić maksymalnie 3 800 zł brutto.

- Proponując stawki podwyżek musieliśmy brać pod uwagę nie tylko potrzeby i sugestie przedstawicieli rodzin zastępczych, ale także możliwości finansowe Powiatu
- tłumaczyła starosta Beata Pokora, która zapowiedziała również, że podczas planowania budżetu powiatu na 2020 rok uwzględnione zostaną kolejne podwyżki dla osób prowadzących zastępcze rodziny zawodowe oraz rodzinne domy dziecka.

Jak informuje dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Monika Malcher, planując symulację wzrostu wynagrodzeń uwzględnione zostały zmiany dotyczące m.in. skrócenia okresu stażu uprawniającego do zwiększenia wynagrodzenia do 1 roku (do tej pory były to 3 lata) oraz zmiany uwzględnienia do składu podopiecznych pełnoletnich wychowanków przebywających w tych rodzinach. Wskazane wysokości wynagrodzeń mogą ulec zmianie w sytuacji zmniejszenia liczby umieszczonych w nich podopiecznych.

Wzrost wynagrodzeń to dodatkowy wydatek o ok. 45 tys. zł w budżecie zaplnowanym na 2019 rok oraz o ok. 55 tys. zł w roku następnym.

Więcej o:
rodziny zastępcze radomsko starostwo powiatowe wynagrodzenia 2019
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE