Spektakl o Warszycu i KWP

Spektakl teatralny „Do winy się nie poczuwam” z okazji zbliżającej się rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości wystawiono 4 listopada w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku.

„Do winy się nie poczuwam” to dramat w VII aktach o Konspiracyjnym Wojsku Polskim - od momentu zawiązania formacji po proces dowództwa KWP w Łodzi. Występują w nim znane z lokalnej historii postacie m.in. Stanisław Sojczyński „Warszyc”, Henryk Piasecki „Zapora”, Jan Rogulka „Grot” czy Wiesław Janusiak „Prawdzic”. Postacie autentyczne, wydarzenia również – w ich przełożeniu na teatralny scenariusz pomogły materiały historyczne udostępnione przez łódzki oddział IPN, a także własne poszukiwania.

Duże wrażenie robi doskonale przedstawiona scena batalistyczna przedstawiająca rekonstrukcję odbicia więźniów z aresztu w Radomsku w 1946 roku. A także wiarygodne kostiumy, rekwizyty i dobrze zagrane postacie bohaterów przez aktorów radomszczańskiego Teatru „Źródło”. To wszystko stanowi o tym, iż „Do winy się nie poczuwam” to doskonała lekcja lekcja lokalnej historii.

Więcej o:
teatr źródło do winy się nie poczuwam mdk warszyc kwp
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE