Specjalistyczny sprzęt trafił do OSP w Szczepocicach Rządowych

Specjalistyczny sprzęt trafił do OSP w Szczepocicach Rządowych Fot. OSP Szczepocice

Nowy specjalistyczny sprzęt otrzymali strażacy z OSP w Szczepocicach Rządowych. Są to podpory do stabilizacji pojazdu. Dosprzętowienie jednostki było możliwe dzięki Gminie Radomsko, która pozyskała grant sołecki z województwa łódzkiego dla sołectwa Szczepocice Rządowe.

Podpory ratownicze teleskopowe z pasem są wykorzystywane w szeroko pojętej stabilizacji ratowniczej, głównie do powypadkowego pojazdu w sposób nie powodujący jego przemieszczania.

- Ten sprzęt pomoże strażakom ochotnikom ze Szczepocic w codziennej służbie – zauważa Roman Radczyc, wójt Gminy Radomsko.

– Mieszkańcy sołectwa Szczepocice  i nie tylko wiedzą, że mogą liczyć na druhów o każdej porze dnia i nocy. Codziennie są na posterunku dlatego jestem pewien, że ten specjalistyczny sprzęt będzie przez nich dobrze wykorzystywany – dodaje wójt Radczyc. 

Radości z otrzymania nowego sprzętu nie kryją druhowie ze Szczepocic. Tą ważną dla siebie informacją podzielili się na Facebooku. Zapewniają jednocześnie, iż będą go dobrze wykorzystywać.  

- Dziękujemy bardzo samorządowi Gminy Radomsko za wsparcie. Jesteśmy świadomi, iż posiadanie sprzętu do ratownictwa drogowego to duża odpowiedzialność. Będziemy ten sprzęt wykorzystywać profesjonalnie - zauważa Arkadiusz  Suchojad, prezes OSP Szczepocice.

Więcej o:
powiat radomszczański gmina radomsko osp szczepocice sprzęt straż pożarna
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE