Spacer z mapą i kompasem

Spacer z mapą i kompasem

W ramach zimowej oferty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zorganizowano grę terenową z mapą i kompasem. Pogoda sprzyjała odwiedzinom w lesie, a uczestnicy mogli przypomnieć sobie jak korzystać z podstawowych narzędzi nawigacyjnych.

- Dzisiejsze zajęcia z mapą i kompasem odbywają się w Resort Malutkie, z uwagi na dobrą infrastrukturę oraz warunki pozwalające na prowadzenie tego typu zajęć. Aura pozwoliła nam na wyjście do lasu, nie ma dużego mrozu ani roztopów. Myślę, że uczestnicy będą zadowoleni – wyjaśnia Paweł Kałdoński z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomsku.

Zadaniem uczestników było zlokalizowanie punktów w terenie przy pomocy mapy i kompasu. Organizatorzy zadbali, by lokacje poszczególnych baz były odpowiednio oznaczone oraz łatwe do odnalezienia, gdyż w chcieli zapewnić uczestnikom jak najwięcej dobrej zabawy i przy okazji nauczyć ich korzystania z tradycyjnych narzędzi nawigacyjnych.

- Zadania są dostosowane do uczestników, chcemy nauczyć ich geografii i topografii terenu. Zapoznać z mapą i kompasem oraz wyznaczeniem kierunków i azymutów. Chciałbym tym młodym ludziom i  ich starszym opiekunom przekazać właśnie tą wiedzę – dodaje Paweł Kałdoński.

Więcej o:
turniej mosir ferie radomsko mosir radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE