Spacer w obronie drzew na Gliniankach w Radomsku

Spacer w obronie drzew na Gliniankach w Radomsku Fot. dzięki uprzejmości P. Lisowskiego

W piątek 27 sierpnia radna Rady Miejskiej, Katarzyna Wośko (KO), zorganizowała spacer po Gliniankach w Radomsku w obronie drzew przeznaczonych do wycięcia. Wzięło w nim udział kilkanaście osób.

Miasto ogłosiło przetarg na zagospodarowanie (etap I) Glinianek w Radomsku. Prace przygotowawcze zakładają wycięcie 245 drzew (151 o średnicy pnia 10-15 cm, 41 o śr. 26-35 cm, 53 o śr. 36-54 cm).

- W związku z niepokojącymi informacjami o masowej wycince drzew na Gliniankach w Radomsku, zaprosiłam na ten spacer wszystkich, którym leżą na sercu zielone płuca Kowalowca – mówiła Katarzyna Wośko.

- Jesteśmy dziś na Gliniankach, ponieważ zależy nam, żeby ten teren został zrewitalizowany. Cieszymy się, że dzięki pozyskanym pieniądzom ta realizacja dojdzie do skutku – podkreśliła.

- Jednocześnie, w związku z przygotowaniem pod inwestycję, zostanie wyciętych większość, bądź wszystkie drzewa. Niektóre z nich są ładne i uważam, że powinny zostać. Powinniśmy zabiegać, aby pan prezydent jeszcze raz przeanalizował projekt i ilość wycinanych drzew. Nie chcemy, aby się powtórzyły akcje z ulicy Reymonta, Sierakowskiego, skweru z ulicy Rozalii - zauważyła.

- Powinniśmy zabiegać, aby na naszym Kowalowcu, tam gdzie jest największy smog i przychodząc tutaj, zastać tylko wielką łąkę z urządzeniami, z małymi nasadzeniami, drzewkami, krzaczkami – dodała radna.

Więcej o:
glinianki drzewa glinianki zagospodarowanie glinianek drzewa radomsko wycinka drzew
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE