SOSW w Radomsku w projekcie „W cudownym świecie z Wami – Niebieskimi Motylami”

SOSW w Radomsku w projekcie „W cudownym świecie z Wami – Niebieskimi Motylami” Fot. SOSW w Radomsku

Dwie klasy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Radomsku uczestniczyły w ogólnopolskim projekcie „W cudownym świecie z Wami – Niebieskimi Motylami”.

Już w sobotę, 2 kwietnia będziemy obchodzić Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Sam autyzm nie jest chorobą, a zaburzeniem rozwoju mózgu. Wcześnie rozpoznany daje największe możliwości na prowadzenie właściwej terapii i szansę dla wielu dzieci na relatywnie normalne życie.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu został ustanowiony przez przedstawicieli państw członkowskich Organizacji Narodów Zjednoczonych 21 stycznia 2008 r. Jego głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób zmagających się z tym schorzeniem. W tym dniu jesteśmy wszyscy „na niebiesko”.

Wspólny solidaryzm z osobami dotkniętymi autyzmem, nie zna granic. Minął miasto, minął powiat, województwo i stał się akcją ogólnopolską.

Klasy Małgorzaty Iry oraz Beaty Michałek z SOSW w Radomsku uczestniczyły w Ogólnopolski Projekcie „W cudownym świecie z Wami – Niebieskimi Motylami”.

- Projekt miał za zadanie budowanie świadomości społecznej i wszechstronnej edukacji na temat autyzmu i zespołu Aspergera. Popularyzowanie wiedzy na temat potrzeb edukacyjnych i emocjonalnych dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera. Działania przeciwko wykluczeniu społecznemu dzieci dotkniętych autyzmem. Poszerzanie wiedzy z zakresu całościowych zaburzeń rozwojowych, w tym z zaburzeń ze spektrum autyzmu oraz problematyki z tym związanej – mówi Beata Michałek z SOSW w Radomsku.

W projekcie wzięło udział 1222 nauczycieli z całej Polski.

- Realizacja wszystkich zadań związanych z poszezrzaniem wiedzy na temat autyzmu, zrozumienie odmienności kolegów, solidaryzm z nimi, sprawiła nam dużo radości i pozostawił miłe wspomnienia. W ramach tego projektu napisaliśmy także piosenkę, którą dedykujemy wszystkim osobom dotkniętym autyzmem oraz ich bliskim. Pamiętajcie: Jesteśmy z Wami – Niebieskimi Motylami – podkreśla Beata Michałek.

Więcej o:
radomsko sosw radomsko projekt autyzm
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE