SOSW w Radomsku w gronie najlepszych

SOSW w Radomsku w gronie najlepszych

Po dwuetapowym procesie weryfikacyjnym, 2935 szkół z całej Europy otrzymało Odznakę Szkoła eTwinning. Wśród 55 polskich placówek znalazł się Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Radomsku.

Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami – współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.

Program zgromadził już ponad 700 tysięcy nauczycieli ze 206 tysięcy szkół, którzy łącznie zrealizowali już 90 tysięcy różnorodnych projektów.

- Istotą projektu jest zapoznanie uczniów z partnerskich szkół z rzeczywistością kulturową, społeczną, gospodarczą naszego kraju, ale też poznanie najciekawszych i najbardziej charakterystycznych cech państw członkowskich Unii Europejskiej oraz ich dorobku, po to by w przyszłości stworzyć optymalne warunki do współpracy z poszanowaniem historii i tradycji partnerów – mówi Beata Michałek, nauczycielka z SOSW  w Radomsku.

Cała rozmowa z Beatą Michałek, w środę 7 kwietnia, o godzinie 19.45, na portalu Radomsko24.pl.

Więcej o:
sosw specjalny ośrodek szkolno-wychowawczy irek staszczyk
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE