Solidarni z partnerskim miastem na Ukrainie

Równe to miasto na Ukrainie, które od kilku lat jest partnerem Powiatu Radomszczańskiego. Ponieważ współpraca obu samorządów układa się dobrze, władze naszego powiatu wystosowały list do mera Równego.

Równe to miasto na Ukrainie, które od kilku lat jest partnerem Powiatu Radomszczańskiego. Ponieważ współpraca obu samorządów układa się dobrze, władze naszego powiatu wystosowały list do mera Równego, w którym solidaryzują się w dążeniu narodu ukraińskiego do przystąpienia w poczet państw Unii Europejskiej.
Plac Niepodległości (Majdan) - miejsce protestów obywateli Ukrainy. Foto: Jacek Paszewski
Rada Powiatu Radomszczańskiego merowi miasta Równe - Volodymyrowi Khomko przesłała list, w którym czytamy:

Rada Powiatu Radomszczańskiego, pamiętając o drodze Narodu Polskiego do Wolności, wyraża solidarność z Narodem Ukraińskim, który staje przed trudną, ale i wielką historyczną chwilą - wejściem do zjednoczonej Europy. Projekt poszerzonej Unii Europejskiej, otwartej na młode demokracie Europy Środkowo-Wschodniej, oznacza Europę ponownie zjednoczoną.

Naród ukraiński wyraźnie sygnalizuje swoje zdecydowanie i chęć dalszego kontynuowania procesu zbliżenia Ukrainy z Unia Europejską. Obywatele Ukrainy zasługują na to, by ich prawa były szanowane i oparte na wartościach będących dziś fundamentem zjednoczonej Europy: zgodzie, wolności i równości.


Więcej o:
starostwo powiat radomszczański miasto partnerskie ukraina
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE