Sobota będzie dniem targowym

Sobota będzie dniem targowym

Już niebawem zakupy na targowicy w Radomsku będziemy mogli robić nie tylko w czwartki i w niedzielę, a także w soboty, a to za sprawą uchwały, jaką zamierza podjąć Rada Miasta Radomska.

Na konferencji prasowej w dniu 19 lutego, przedstawiono projekty uchwał, jakie mają być przegłosowane na najbliższej sesji Rady Miasta w Radomsku.

Jedną z nich, której efekt odczują wszyscy mieszkańcy, jest wprowadzenie dodatkowego dnia handlu na miejskiej targowicy. Poprzez zmianę w regulaminie Placu Targowego wprowadzony będzie nowy dzień handlowy – sobota. - W dodatkowym dniu funkcjonowania targowiska handel odbywać będzie się na 382 stanowiskach. Pozostała część placu zostanie przeznaczona na parking dla klientów - wyjaśnia prezydent miasta, Jarosław Ferenc.

Parking ma być płatny złotówkę od samochodu. Sobotni targ ma być swoistym bazarkiem, na którym będzie można nabyć nie tylko mięso, warzywa i owoce, produkty regionalne, ale także starocie, antyki. Każdy z radomszczan będzie mógł wykupić stanowisko i sprzedać niepotrzebne mu w domu przedmioty. Jak podkreślają władze miejskie, dodatkowy dzień handlu zostanie wprowadzony na sugestie mieszkańców i handlujących na targowicy.

Więcej o:
targowica bazar tbs miasto radomsko dzień handlowy dzień targowy
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE