„Śnieżny dekalog”. Policja zachęca do udziału w konkursie

„Śnieżny dekalog”. Policja zachęca do udziału w konkursie Fot. pixabay.com

Kolejna edycja akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” jest inna niż dotychczas, to za sprawą epidemii koronawirusa na świecie. W głównej części przeniosła się do internetu, gdzie policjanci promują bezpieczne zachowania podczas sezonu zimowego poprzez media społecznościowe oraz dostępne strony internetowe jednostek organizacyjnych Policji.

Aby urozmaicić dzieciom i młodzieży ten trudny czas, przygotowany został dla nich konkurs, który ma za zadanie promować bezpieczny sposób poruszania się po stoku podczas jazdy na nartach i snowboardzie.

Głównym celem akcji jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnianie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

Partnerami akcji są: Polski Związek Narciarski, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Snowboardu, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Fundacja PZU. Powyższa inicjatywa została także wpisana do Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka.

W ramach tegorocznej akcji został również ogłoszony ogólnopolski konkurs plastyczno-filmowy dla dzieci i młodzieży pn. „ŚNIEŻNY DEKALOG” promujący bezpieczne narciarstwo i snowboard oraz aktywny tryb życia.

W konkursie mogą wziąć udział prace wykonane indywidualnie lub zespołowo (maksymalnie do 3 osób) w dwóch kategoriach wiekowych:

- kategoria I - wiek: 5-10 lat,

- kategoria II - wiek: 11-16 lat.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie do 5 marca 2021 r. pracy konkursowej na rysunek, plakat lub spot filmowy na adres Biura Prewencji Komendy Głównej Policji ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia podpisaną przez pełnoletniego opiekuna.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 18 marca 2021 r.

Więcej o:
policja konkurs zima śnieżny dekalog
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE