Śnięte ryby w parku Świętojańskim

Śnięte ryby w parku Świętojańskim

Jeden z naszych czytelników zwrócił uwagę, że w jednym z największych parków w Radomsku, czyli parku Świętojańskim, pływają śnięte ryby.

Upały stanowią zagrożenie, nie tylko dla ludzi, przy wysokich temperaturach cierpią też zwierzęta. W stawie w parku Świętojańskim pływają śnięte ryby.

Woda w stawie w parku Świętojańskim do najczystszych nie należy. Do tego przy temperaturach sięgających ponad 30ºC woda również się nagrzewa, przez co ryby w niej pływające duszą się, bo brakuje im tlenu. Im wyższa jest temperatura wody, tym tlen gorzej się w niej rozpuszcza. Wpływ na ten stan ma również brak opadów deszczu.

Stąd śnięte ryby pływają po stawie w parku. Skierowaliśmy zapytanie do magistratu co mają zamiar z tym zrobić. Oto odpowiedź.

- Miasto Radomsko nie zarybiało stawu w parku Świętojańskim. Zlecenie uprzątnięcia śniętych ryb zostało już wystosowane do firmy zajmującej się utrzymaniem czystości w parku - poinformował Janusz Taranek z Wydziału Informacji i Promocji.

Pozostaje nam jedynie czekać na to aż odpowiednie służby zajmą się tym tematem.

Zdjęcia zrobione zostały 30 lipca i tego samego dnia wysłaliśmy pytanie do UM. Odpowiedź otrzymaliśmy dopiero 2 sierpnia.

Więcej o:
park świętojański radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE