Śniadanie Wielkanocne w Środowiskowym Domu Samopomocy w Radomsku

17 kwietnia w Środowiskowym Domu Samopomocy w Radomsku odbyło się spotkanie wielkanocne podopiecznych placówki wraz z opiekunami i zaproszonymi gośćmi. Spożywanie świątecznych potraw poprzedzone było częścią artystyczną wychowanków domu.

Wśród zaproszonych gości na śniadaniu wielkanocnym byli sekretarz miasta Kamila Malinowska-Sztangreciak i dyrektor MOPS Andrzej Barszcz oraz rodzice i opiekunowie podopiecznych placówki. Wychowankowie Środowiskowego Domu Samopomocy, już tradycyjnie, jak co roku przygotowali specjalnie na zbliżające się święta część artystyczną. Spektakl poświęcony był męce Jezusa Chrystusa.

- Ideą takiego typu spotkania wielkanocnego jest to żeby się spotkać, to okazja do rozmów, do złożenia sobie życzeń. Przygotowaliśmy tradycyjne potrawy, m.in. żurek z kiełbasą, babki wielkanocne, wędliny, jajka. Mam nadzieję, że przygotowany spektakl będzie się wszystkim podobał i będzie powodem do wielu przemyśleń związanych z tym czasem wielkanocnym i cudownym zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa
- mówił kierownik ŚDS Zbigniew Piechowicz.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Radomsku istnieje od 2010 roku. Głównym celem placówki jest wspieranie i pomoc w podniesieniu jakości życia oraz zapewnienie oparcia społecznego osobom, które z powodu choroby mają poważne trudności w życiu codziennym. W ŚDS podopieczni mogą liczyć na terapie zajęciowe, rehabilitacje, porady psychologa oraz konsultacje lekarskie.

- W Środowiskowym Domu Samopomocy w Radomsku już po raz dziewiąty odbywa się spotkanie przy wielkanocnym stole. Placówka istnieje od 2010 roku i pierwsze święta zaczęliśmy też od świąt wielkanocnych. Podczas takich spotkań chodzi przede wszystkim o integrację rodzin i osób korzystających z placówki. Jak przypomnę sobie pierwsze nasze spotkanie wielkanocne to było ono o wiele mniejsze. Wtedy do placówki chodziło 30 osób, teraz jest już 60 podopiecznych
- mówił dyrektor MOPS Andrzej Barszcz.

Więcej o:
środowiskowy dom samopomocy radomsko wielkanoc 2019
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE