SMS powie czy Twój pociąg będzie na czas. Za darmo!

Pasażerowie pociągów bardzo często narzekają na ten środek lokomocji. Od niedawna działa system SMS-owy, który informuje o utrudnieniach w ruchu i opóźnieniach.

Pasażerowie pociągów, także tych przejeżdżających przez Radomsko, bardzo często narzekają na ten środek lokomocji ze względu na opóźnienia. 1 października 2011 roku ruszył system powiadomień SMS-owych. Krótkie wiadomości rozsyłane do pasażerów informują o utrudnieniach w ruchu i opóźnieniach.

Aby otrzymywać powiadomienia, wystarczy wysłać SMS-a, którego koszt równa się kosztowi zwykłej wiadomości w sieci komórkowej podróżnego (czyli najczęściej kilkanaście groszy). Jest to jedyny koszt tej usługi. W odpowiedzi otrzymamy SMS-a zwrotnego z potwierdzeniem subskrypcji. Podróżny dzięki temu będzie dostawał darmowe powiadomienia odnoszące się do utrudnień na wybranej przez niego trasie. Radomszczanie i mieszkańcy okolicznych miejscowości będą pewnie najbardziej zainteresowani trasą pociągów pomiędzy Koluszkami a Częstochową (subskrybowanie tej trasy obejmuje także odcinek między Koluszkami, a Łodzią Fabryczną i Łodzią Widzewem).

Aby aktywować usługę należy wysłać SMS-a o treści tak.e3 na numer 661 000 250.

To udogodnienie dla mieszkańców województwa jest inicjatywą Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. System obsługuje spółka Samorządowy Informator SMS, która wdrożyła takie samo rozwiązanie w innych miejscach w Polsce.

Więcej o:
pociąg sms pkp opóźnienia
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE