Radomsko, Łódzkie -1.1o środa, 11 Grudnia 2019

SMS od ministerstwa przypomni wymianie dowodu

Miasto
Jacek Paszewski

Posiadacze Profilu Zaufanego dostaną przypomnienie w postaci SMS-a o konieczności wymiany dowodu osobistego. Usługa działa od 13 sierpnia.

Treść SMS-a wygląda tak:

Minister Cyfryzacji informuje, że w ciągu najbliższych (…) dni Twój dowód osobisty traci ważność. Wniosek o nowy dowód osobisty możesz złożyć online. Odwiedź: gov.pl/do
Ministerstwo wyśle trzy takie wiadomości. Na 60, 45 i 20 dni przed końcem ważności dowodu osobistego. Jeśli wniosek o nowy dokument złożymy już po pierwszym przypomnieniu, drugie nie przyjdzie. Jeśli zdecydujemy się załatwić tę sprawę po drugim SMS-ie, na trzeci nie musimy już czekać.

Na przypomnienia mogą liczyć wszyscy, którzy mają Profil Zaufany (PZ). Zakładając go podajemy numer swojego telefonu, na który – w trakcie korzystania z PZ – przychodzą kody autoryzacyjne, a teraz przyjdą też SMS-y z przypomnieniem o konieczności wymiany dowodu.

Zaproponowane przez Ministerstwo Cyfryzacji rozwiązania nie tylko ułatwią i przyspieszą załatwianie spraw urzędowych, ale i pomogą obywatelom uniknąć ewentualnych negatywnych konsekwencji wynikających np. z nieterminowego załatwienia jakieś sprawy.

komentarze