SmogRUN po raz trzeci w Radomsku. Chcą zwrócić uwagę na problem smogu

W Radomsku już po raz trzeci odbył się SmogRUN, zorganizowany przez Radomszczański Alarm Smogowy. To bieg, podczas którego uczestnicy wydarzenia chcą zwrócić uwagę na występujący w Radomsku problem smogu.

Biegacze wyruszyli spod I Liceum Ogólnokształcącego. Biegnąc, rozdawali napotkanym radomszczanom ulotki z informacjami na temat szkodliwości smogu oraz numerem telefonu, pod który można zgłaszać miejsca, w których występuje problem ogrzewania mieszkań tzw. „kopciuchami”.

- Chcemy pokazać, że problem smogu – choć coraz bardziej dostrzegany przez samorządowców, nadal istnieje i nadal oczekujemy antysmogowych działań ze strony władz. Widzimy, że ta presja ma sens. Gdyby nie działania RAS, nie byłoby w budżecie miasta 3 milionów złotych na program „Radomsko bez smogu”. Oczekujemy jednak dalszych działań proekologicznych związanych z zadrzewianiem przestrzeni miejskiej. To są małe rzeczy, które pomogą w tym, by powietrze w Radomsku było lepsze – mówi Artur Szponder z Radomszczańskiego Alarmu Smogowego.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko smog run radomsko radomszczański alarm smogowy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE