Słupki parkingowe – jak wybrać?

Słupki parkingowe – jak wybrać?

Organizacja ruchu, zwłaszcza w miejscach ze wzmożonym lub niepożądanym ruchem samochodowym jest bardzo ważna. W wielu przypadkach odpowiednie zabezpieczenia w postaci słupków parkingowych mogą zminimalizować ryzyko potrącenia lub uszkodzenia karoserii samochodu. Jakie betonowe słupki parkingowe będą odpowiednie?

Czy warto wybrać słupki betonowe?

Betonowy słupek parkingowy oprócz tego, że jak sama nazwa wskazuje, pomaga w organizacji miejsca na parkingach, znajdzie swoje zastosowanie również w innych, mniej oczywistych miejscach. Słupki betonowe często wykorzystywane są w parkach, gdzie oddzielają zieleń i alejki – połączone są często łańcuchem. Wiele osób wybiera je również jako element ozdobny na swoje podwórko – przy bramie wjazdowej, w okolicach ogrodowej strefy relaksu.

Dlatego słupki betonowe są nie tylko wygodne w użytkowaniu publicznym, ale dodatkowo są bardzo łatwe w montażu i bardzo trwałe dzięki dodatkowym prętom mocującym w podłożu. Z racji wielu zastosowań słupków oferta rynkowa jest naprawdę bogata i każdy znajdzie w niej coś dla siebie, co sprawdzi się na terenie zarówno prywatnym, jak i w przestrzeni publicznej.

Słupki betonowe wyróżniają się wytrzymałością, która jest bardzo istotna. Są one przez cały rok narażone nie tylko na działanie warunków atmosferycznych, ale również na przypadkowe zderzenia z autami np. podczas cofania lub zdarzające się akty wandalizmu – spraye, farby. Właśnie dlatego muszą się one wyróżniać wysoką odpornością na wszystko, co mogłoby mieć wpływ na skrócenie ich użyteczności.

Słupki betonowe – co musisz wiedzieć?

Szeroki zakres wykorzystywania słupków betonowych wynika z ich popularności spowodowanej wysoką jakością konstrukcji. Beton, który wykorzystuje się w produkcji słupków betonowych, jest zwykle wzbogacony wieloma dodatkami (takimi jak kruszywo czy piasek), które wzmacniają gotowy produkt. Jednak równie często wykorzystywanym materiałem jest beton C40/50, tzw. beton ciężki, który swoje zastosowanie ma w budowie wieżowców, mostów, wiaduktów, itd.

Zarówno wymieniona mieszanina, jak i tzw. beton ciężki bardzo korzystnie wpływają na trwałość i solidność słupków. Dodatkowo wiele z dostępnych słupków ma wzmocnioną konstrukcję przy pomocy zbrojonych drutów, ulokowanych wewnątrz betonowego słupka.

Warto też wiedzieć, że betonowe słupki są dostępne nie tylko w kształcie klasycznego i najczęściej spotykanego stożka. Wielu producentów oferuje różne modele, np. w kształcie kuli, elipsy lub owalu. Jednak to nie wszystko, często firmy zajmują się również produkcją słupków konstruowanych na planie figur geometrycznych - kwadratu, prostokąta, sześciokąta.

Możliwości dotyczące wyboru naszego słupka nie ograniczają się jedynie do kształtu i wymiarów – dotyczą one także koloru.  Beton jest uniwersalnym materiałem, dlatego dostępne są różne farby oraz barwniki do tego materiału, dzięki którym możemy bez problemu dopasować ich wygląd do np. wystroju ogrodu lub okolicznych budynków.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE