Ślubowanie uczniów przedborskiego liceum

Ślubowanie uczniów przedborskiego liceum Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Polsko, Ty zawsze wiernych miałaś synów – pod tym hasłem odbywała się uroczystość ślubowania klas pierwszych i drugich Liceum Ogólnokształcącego w Przedborzu. – Odtąd jesteście już pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły – podsumowała Renata Kozieł, dyrektor ZSP w Przedborzu.

W tak istotnej dla całego środowiska przedborskiej szkoły chwili uczestniczyli także przedstawiciele władz Powiatu Radomszczańskiego: Członek Zarządu Powiatu Michał Koski oraz Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Radomsku, Andrzej Kucharski.

- Życzę Wam, abyście w czasie pobytu i nauki w liceum czerpali jak najwięcej wiedzy oraz dobrych i ważnych doświadczeń. I abyście później, będąc ambasadorami szkoły, dzielili się tym z innymi ludźmi – mówił do uczniów przedborskiego liceum Michał Koski, który sam jest absolwentem tej szkoły.

Andrzej Kucharski zwrócił zaś uwagę na wagę patriotycznych aspektów wychowania młodzieży.

– Cieszę się, że tak wspaniale połączyliście dwa niezwykle ważne wydarzenia: 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz chwilę ślubowania na sztandar szkoły – tłumaczył.

Uroczystość uświetnił montaż słowno-muzyczny pt. „Polsko, Ty zawsze wiernych miałaś synów”. Młodzi artyści – uczniowie przedborskiego LO przypominając patriotyczne wiersze i pieśni wprowadzili widzów w zadumę nad losem tych, którzy oddali swe życie za Ojczyznę.

Więcej o:
powiat radomszczański przedbórz liceum przedbórz uczniowie ślubowanie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE