Słodkie uzależnienie: Środa z Profilaktyką NFZ

Słodkie uzależnienie: Środa z Profilaktyką NFZ Fot. pixabay.com

Dziś kolejna Środa z Profilaktyką, czyli profilaktyczna akcja Narodowego Funduszu Zdrowia. Tym razem poświęcona jest problemowi uzależnienia od cukru i napojów energetycznych. O ich szkodliwości można się dowiedzieć z materiału filmowego, przygotowanego przez lekarzy specjalistów.

Raport o cukrze przygotowany przez NFZ wskazuje, że statystyczny Polak zjada rocznie 44,5 kg cukru. Co czwarty Polak jest otyły.

- Nastolatkowie najchętniej gaszą pragnienie energetykami. Pije je aż 67 proc. Tymczasem jedna puszka takiego napoju może zawierać tyle samo kofeiny co dwie lub trzy filiżanki kawy i nawet do 15 łyżeczek cukru – mówi Anna Leder, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału NFZ.

Obejrzyj film i dowiedz się o szkodliwości spożywania nadmiernych ilości cukru i napojów energetycznych.

Materiał opracowany jest z udziałem ekspertów dr hab. n. med. prof. UM Andrzeja Kędzi - specjalisty pediatrii oraz endokrynologii i diabetologii dziecięcej, a także biologa molekularnego, Kierownik Katedry Auksologii Klinicznej i Pielęgniarstwa Pediatrycznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz dr n. med. Bogdy Skowrońskiej - specjalisty pediatrii, endokrynologii oraz endokrynologii i diabetologii dziecięcej, Klinika Diabetologii i Otyłości Wieku Rozwojowego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Więcej o:
nfz środa z profilaktyką słodycze uzależnienie

Załączniki

slodkie-uzaleznienie.pdf

Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE