Skwer przy ul. Piastowskiej zostanie zagospodarowany jeszcze w tym roku

Skwer przy ul. Piastowskiej zostanie zagospodarowany jeszcze w tym roku

Jeszcze w tym roku skwer przy ul. Piastowskiej w Radomsku zostanie zagospodarowany. Poinformował o tym podczas sesji prezydent Jarosław Ferenc. Radni podjęli uchwałę o zabezpieczeniu w budżecie miasta środków na ten cel.

Inwestycja ma być efektem współpracy miasta z przedsiębiorcą, któremu magistrat dofinansował budowę parkingu oraz drogi dojazdowej do prowadzonej przez niego apteki. Po stronie przedsiębiorcy leżało przygotowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej tej inwestycji i nieodpłatne przekazanie jej miastu.

O zagospodarowaniu w ramach współpracy z przedsiębiorcą skweru mówi się od 2017 roku. Jak zapewnił prezydent, w tym roku inwestycja dojdzie do skutku.

- Przedsiębiorca się nie wycofał. Mamy już projekt i dokumentację. Po decyzji radnych o zabezpieczeniu w budżecie pieniędzy na to zadanie, będziemy mogli ogłosić przetarg – mówi prezydent Radomska, Jarosław Ferenc.

W ramach inwestycji teren zostanie utwardzony. Wybudowana tam zostanie fontanna oraz plac zabaw. Pojawią się również nowe nasadzenia, oświetlenie oraz obiekty małej architektury, takie jak ławki oraz kosze na śmieci. Teren zostanie objęty miejskim monitoringiem.

Więcej o:
radomsko skwer ulica piastowska zagospodarowanie skweru
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE