Skwer przy ul. Piastowskiej w Radomsku oficjalnie oddany do użytku

Fot. W. Bojdo

Skwer przy ul. Piastowskiej w Radomsku został oficjalnie oddany do użytku. Z efektami inwestycji zapoznały się władze Radomska oraz prezes spółki, która współfinansowała budowę.

W ramach inwestycji na nieużytkowanym dotychczas terenie wybudowany został m.in. plac zabaw. Pojawiła się też fontanna, nasadzenia, elementy małej architektury oraz oświetlenie. Przebudowany został również ciąg komunikacyjny, obsługujący Publiczną Szkołę Podstawową nr 1. Cały teren został objęty miejskim monitoringiem.

Inwestycja to efekt współpracy miasta z przedsiębiorcą, któremu magistrat dofinansował budowę parkingu oraz drogi dojazdowej do prowadzonej przez niego apteki. 

- To jest przykład na to, że współpraca publiczno-prywatna jest możliwa. Chcielibyśmy częściej w ten sposób realizować inwestycje. Zachęcam wszystkich innych przedsiębiorców, którzy mają jakiś ciekawy pomysł do tego typu współpracy - mówił prezydent Jarosław Ferenc.

- Fajnie się złożyło, że skwer udało się oddać do użytku na wakacje. Dzieci z tego korzystają, wszystko nam się udało - dodał prezes firmy Robert Stelmach, prezes firmy For Ap.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko skwer ulica piastowska zagospodarowanie skweru skwer oddany do użytku
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE