Skwer doczekał się imienia

Skwer znajdujący się u zbiegu ulic: Narutowicza i Kościuszki doczekał się imienia. Na sesji Rady Miasta (28 września) radni nadali mu imię Stanisława Niemca.

Skwer znajdujący się u zbiegu ulic: Narutowicza i Kościuszki doczekał się imienia.  Na sesji Rady Miasta (28 września) radni nadali mu imię Stanisława Niemca.

Uchwała o nadaniu imienia została podjęta na prośbę Towarzystwa Opieki nad Zabytkami w Radomsku. Towarzystwo już rok temu wysłało pismo z prośbą do Urzędu Miasta, aby postać wybitnego pedagoga patronowała jednemu z miejsc w Radomsku. Radny Jacek Gębicz zaproponował wspomniany skwer. Wkrótce stanie tam również tablica pamiątkowa poświęcona Niemcowi.

Ponadto na sesji radni przegłosowali dwie nazwy ulic: Żołnierzy-Górników oraz Stolarzy. Pierwsza z nich to droga graniczna, która biegnie do granicy z gminą Ładzice, a w naszym mieście zbiega się  z drogą  w Stobiecku Szlacheckim. Druga nowa ulica znajdować się będzie w strefie inwestycyjnej na odcinku między Geodetów a Przedsiębiorców.

Więcej o:
nowe ulice ul. stolarzy ul. żołnierzy górników rada miasta skwer stanisław niemiec
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE