Skutki wichury: Powalone drzewa na jezdnie i uszkodzone dachy

Skutki wichury: Powalone drzewa na jezdnie i uszkodzone dachy Fot. KSRG OSP Kamieńsk

Diametralna zmiana pogody spowodowała niemałe straty w powiecie radomszczańskim. W ostatniej dobie strażacy interweniowali aż siedem razy.

Tylko z ostatniej doby, czyli od niedzieli 23 września do poniedziałkowego ranka (24 września), strażacy zanotowali siedem wyjazdów. Głownie do powalonych drzew na jezdnie. Wyjechali też do budynku, gdzie wiatr uszkodził dach.

Interweniowali w takich miejscowościach jak: Żytno, Granice, Frachowiec (gmina Kodrąb), Polichno (gmina Żytno), Ojrzeń (gmina Gidle). Natomiast w miejscowości Grobla (gmina Przedbórz) drzewo przewróciło się na dach garażu znajdującego się przy budynku mieszkalnym. Uszkodzona została blacha dachu, straty szacowane są na ok. 1 tys. złotych.

Natomiast w sobotę 22 września strażacy wyjeżdżali do miejscowości Blok Dobryszyce, gdzie na ulice oraz w okolicy cmentarza spadły gałęzie drzew, które tarasowały przejazd.

Pomoc straży pożarnej w usuwaniu skutków wichury była również potrzebna w Kamieńsku oraz Przedborzu. Obecnie (24 września) strażacy wyjechali do Łowicza (gmina Kobiele Wielkie), gdzie wiatr zerwał połowę poszycia dachu w budynku mieszkalnym.

Więcej o:
wichura wiatr straż
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE