Skutki ulewy w Radomsku: sporo podtopień

Sporo pracy mieli radomszczańscy strażacy usuwając skutki nawałnicy, która nawiedziła Radomsko 23 czerwca.

Sporo pracy mieli radomszczańscy strażacy usuwając skutki nawałnicy, która nawiedziła Radomsko 23 czerwca.
Usuwanie skutków nawałnicy na ulicy Reymonta
Zgłoszenia dotyczyły głównie podtopień. - Szczególnie w rejonie ulic Krasickiego, Reymonta, Niskiej i Dolnej, gdzie wczoraj zalanych było kilkanaście posesji, budynków mieszkalnych oraz handlowych - mówi mł. kpt. Artur Bartosik z KPPSP Radomsko. W przypadku kilku budynków konieczne było ich zabezpieczenie poprzez ułożenie worków z piaskiem.

Zalana została również komora ciepłownicza w ciepłowni przy ul. Krasickiego, gdzie z uwagi na bardzo wysoką temperaturę wody nie można było jej wypompować pompami pożarniczymi. - Konieczne było obniżenie ciśnienia i temperatury w samej instalacji przez pracowników zakładu, aby zapobiec jej uszkodzeniu - dodaje Artur Bartosik.

Ponadto strażacy interweniowali również na ul. Różanej, Brzeźnickiej, Grota Roweckiego, Św.Rocha, Kilińskiego.

Dziś (24 czerwca) wpłynęło kilka zgłoszeń o zalanych piwnicach i terenach posesji, tj. na ul. Krasickiego, Przemysłowej, ks. Kościowa i Kilińskiego.

Jak poinformowało Radio Łódź osoby, które zostały poszkodowane przez ulewę będą mogły liczyć na wsparcie finansowe Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Pracownicy MOPS-u rozpoczęli oględziny posesji.

Więcej o:
ulewa burza nawałnica podtopienia żeromskiego warszyca straż pożarna
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE