Skomplikowane operacje wątroby i trzustki w Szpitalu Powiatowym w Radomsku

Fot. Sebastian Nems

Od 2021 roku w Szpitalu Powiatowym w Radomsku wykonano ponad 20 operacji trzustki i około 30 operacji wątroby. Operacje te są wykonywane pod kierownictwem profesora Janusza Strzelczyka ze Szpitala Klinicznego w Łodzi, który raz w miesiącu przyjeżdża do Radomska. O szczegółach w materiale wideo opowiada Sławomir Nowerski, ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej.

Profesor Janusz Strzelczyk jest uznawany za jednego z najlepszych specjalistów w dziedzinie chirurgii wątroby i trzustki w Polsce. Do Radomska profesora „ściągnął” - doktor Sławomir Nowerski, ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej.

Operacje wątroby i trzustki są bardzo skomplikowane i wymagają wysokiej jakości sprzętu, personelu i warunków. Mieszkańcy Radomska i okolic mogą być zadowoleni z tego, że mają dostęp do tak zaawansowanych zabiegów medycznych w swoim mieście.

- Dawniej i teraz takie operacje były przeprowadzane w centrach klinicznych, od dwóch lat są przeprowadzane u nas w Szpitalu. Są to operacje wątroby, operujemy guzy pierwotne i guzy wtórne wątroby. Robimy resekcje wątroby, resekcje trzustki. Przeprowadziliśmy około 20 operacji trzustki i około 30 operacji wątroby - mówił doktor Sławomir Nowerski, ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
Skomplikowane operacje wątroby i trzustki w Szpitalu Powiatowym w Radomsku Sławomir Nowerski Nowerski Radomsko Szpital Sławomir Nowerski operacje
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE