„Siódemka” w Radomsku promuje czytelnictwo – happening szkolnego klubu czytelniczego

„Siódemka” w Radomsku promuje czytelnictwo – happening szkolnego klubu czytelniczego

W poniedziałek 7 czerwca, odbył się happening promujący czytelnictwo w PSP nr 7 w Radomsku.

Szkolny Klub Czytelniczy „Zaczytane Sówki”, który dołączył do programu PoczytajMy pod patronatem Centrum Edukacji Obywatelskiej, z uśmiechem na ustach wyruszył bajkowym korowodem na ulice naszego miasta. Uczniowie przebrani byli w kolorowe stroje, ze śpiewem na ustach, dzierżąc w dłoniach transparenty z tytułami książek wesoło wędrowali.

Podczas przemarszu odczytywane były także utwory literackie, wiersze oraz hasła promujące czytelnictwo. Mamy nadzieję, że happening przyczyni się do zwiększenia czytelnictwa w naszym mieście.

PoczytajMy to program edukacyjny, wspierający czytelnictwo. W ramach projektu chętni uczniowie klas III przy wsparciu opiekunów tworzą kluby czytelnicze, działające od lutego 2021. Członkowie klubu spotykają się w celu przygotowania 5 regularnych spotkań czytelniczych dla młodszych kolegów i koleżanek z klas I i II.

Uczniowie i uczennice w klubach czytelniczych mają możliwość pracy metodą projektu na rzecz młodszych dzieci, w ramach wolontariatu czytelniczego. Jednocześnie dostają przestrzeń do rozmowy na temat książek, które są dla nich ważne i ciekawe. Uczą się pracy w zespole, planowania, wystąpień publicznych, organizowania wydarzeń i aktywnego czytania oraz analizy literackiej, a to wszystko na bazie książek, które sami wybiorą.

Więcej o:
psp nr 7 radomsko konkurs psp nr 7 konkurs radomsko radosław bartnik promowanie czytelnictwa
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE