Silniki elektryczne dla rozwiązań przemysłowych

Silniki elektryczne dla rozwiązań przemysłowych

Trudno wyobrazić sobie rozwój przemysłu bez dostępu do różnych maszyn i urządzeń. Pozwalają one przyspieszyć wiele prac, eliminują ryzyko popełnienia błędów, pozwalają uzyskać niezbędną w procesach produkcyjnych powtarzalność, a do tego mogą pracować bez przerwy. To wszystko sprawia, że zakup porządnych maszyn może przesądzić o tym, czy firma utrzyma swoją konkurencyjność na rynku.

Nie można jednak zapominać, że sercem tych maszyn i urządzeń często są silniki elektryczne trójfazowe, które odpowiadają za napęd. Równie ważne, jak same silniki są reduktory, dlatego warto zainteresować się tymi komponentami niezależnie od tego, w jakiej dziedzinie przemysłu się pracuje. W dalszej części artykułu znajdziesz najważniejsze informacje na temat wspomnianych elementów, co pozwoli ci zrozumieć, jak działają oraz jakie jest ich prawdziwe znaczenie we współczesnym przemyśle.

Czym charakteryzują się silniki elektryczne trójfazowe?

Podobnie jak inne silniki, modele trójfazowe stosowane są do tego, aby z energii elektrycznej uzyskać energię mechaniczną. Wykorzystywane w nich trzy fazy prądu przemiennego generują pole magnetyczne, co wywołuje obrót wirnika. Chociaż zasada działania tego typu rozwiązań jest prosta, to silniki trójfazowe są nie tylko efektywne, ale również niezawodne. Kluczowe znaczenie ma jednak odpowiedni dobór sprzętu do zastosowań przewidzianych przez klienta.

Jakie zastosowania ma silnik elektryczny trójfazowy?

Te natomiast mogą być bardzo zróżnicowane, ponieważ trójfazowe silniki elektryczne są obecnie stosowane w wielu dziedzinach. Przykładem może być napędzanie taśmociągów lub przenośników. Wspomniany rodzaj silników elektrycznych sprawdza się również w pompach i wentylatorach. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby zastosowanie silników elektrycznych miało miejsce w generatorach obrabiarkach i wielu innych aplikacjach.

Nowoczesne silniki elektryczne w atrakcyjnych cenach

Klienci, którzy chcą mieć pewność, że prędkość obrotowa będzie odpowiednia, a kupione przez nich silniki wyposażone będą w nowoczesne rozwiązania, powinni zapoznać się z ofertą https://margo24.pl/pl/silniki-elektryczne-i-reduktory/silniki-elektryczne/silniki-elektryczne-trojfazowe.html. W stałej ofercie sklepu internetowego dostępne są silniki takich producentów jak ABB, Intec i Weg. W celu ułatwienia sobie wyboru można skorzystać z porównywarki. Wystarczy zaznaczyć kilka różnych modeli, aby można było zyskać dostęp do porównania obejmującego takie parametry, jak napięcie zasilania, wielkość mechaniczną, moc znamionową kW, formę montażu, prędkość obrotową i klasę sprawności.

Do czego służą reduktory?

Jak widać zarówno działanie silnika elektrycznego, jak i zakup modelu dostosowanego do indywidualnych potrzeb klienta wcale nie musi być skomplikowany. Podobnie jest z reduktorami, które należą do urządzeń mechanicznych odpowiedzialnych za zmniejszanie prędkości obrotowej silnika. Towarzyszy temu zachowanie lub nawet zwiększenie momentu obrotowego. Tym samym reduktory to nic innego jak łączniki silników z napędzanymi przez nie urządzeniami. Przekazywanie energii z jednego elementu na drugi odbywa się z wykorzystaniem przekładni. To właśnie ta zasada działania reduktorów pozwala zwiększyć moment obrotowy przy obniżeniu wyjściowej prędkości. Dlaczego jest to takie istotne? Ponieważ reduktory znajdują szerokie zastosowanie, a dzięki nim silniki są powszechnie wykorzystywane np. w przenośnikach taśmowych.

Co ciekawe można je stosować również w młynach, ponieważ w ich przypadku niezbędny jest wysoki moment obrotowy. Sama prędkość nie odgrywa natomiast kluczowej roli. Jeżeli chodzi o branże, w których najczęściej wykorzystuje się reduktory, warto wspomnieć przede wszystkim o motoryzacji, energetyce, przemyśle chemicznym oraz górnictwie. 

Jak wybrać odpowiedni reduktor?

Samodzielny wybór nowego reduktora jest o tyle trudny, że wymaga uwzględnienia wielu czynników. Klient musi zwrócić uwagę zarówno na stosunek przekładni i wielkość obciążenia, jak i na moment obrotowy oraz warunki pracy. To, w połączeniu z bogatą ofertą reduktorów w sklepie https://margo24.pl/pl/silniki-elektryczne-i-reduktory/reduktory-112374.html sprawia, że komuś bez wiedzy technicznej i doświadczenia znalezienie optymalnego reduktora z pewnością zajmie wiele czasu. W dodatku zawsze istnieje ryzyko, że przeoczy się któryś z kluczowych parametrów, przez co reduktor nie sprawdzi się w praktyce.

Pomoc w zakupie asortymentu technicznego

Można na szczęście tego uniknąć, o ile tylko postawi się na wieloletnie doświadczenie specjalistów z https://margo24.pl/pl/. Zespół ekspertów zawsze stara się pomóc klientom w dobraniu reduktorów oraz innych rozwiązań, aby jak najlepiej pasowały do konkretnej aplikacji i działały zgodnie z oczekiwaniami klienta.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE