„Silna Biało-Czerwona”. Żołnierze Wojska Polskiego zapraszają do Kamieńska

„Silna Biało-Czerwona”. Żołnierze Wojska Polskiego zapraszają do Kamieńska Fot. mat. organizatora

Ponad 2 tys. żołnierzy oraz 200 jednostek sprzętu wojskowego weźmie udział w największej od 3 lat defiladzie Wojska Polskiego na warszawskiej Wisłostradzie, a w całym kraju przez cztery dni będą odbywały się pikniki, pokazy uzbrojenia, występy orkiestr i kina frontowe. Jeden z pikników zostanie zorganizowany w Kamieńsku.

Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Wojsko Polskie w ramach tegorocznych obchodów Święta Wojska Polskiego w 103. Rocznicę Bitwy Warszawskiej zaplanowały na terenie całego kraju w dniach 12-15 sierpnia 2023 roku blisko 70 pikników wojskowych pod hasłem „Silna Biało-Czerwona”. W województwie łódzkim, w miejscowościach: Kamieńsk, Drzewica Uniejów, i Konstantynów Łódzki oraz w na wszystkich miłośników wojska będą czekały liczne atrakcje.

Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Wojsko Polskie z okazji nadchodzących rocznic zaplanowało liczne atrakcje oraz interesujące wydarzenia, w których warto wziąć udział. Bezpieczeństwo dziś ma wyjątkowy wymiar, dlatego ważna jest promocja służby wojskowej – mówi Krzystzof Ciecióra, wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Podczas pikników będzie można z biska obejrzeć sprzęt wojskowy, w który jest wyposażona polska armia, min.: czołg Leopard, kołowy transporter opancerzony Rosomak, wyrzutnię rakiet Langustę, zestaw rakietowy Poprad, moździerz samobieżny Rak oraz porozmawiać z profesjonalną załogą. W czasie imprez odbędą się liczne pokazy, min. wyszkolenia kadetów, walki wręcz, maskowania taktycznego czy pierwszej pomocy na bazie fantomów. Będzie można również pod okiem specjalistów poćwiczyć postawy strzeleckie oraz składanie i rozkładanie broni.

Miłośnicy wojskowego brzmienia wezmą udział w koncertach Orkiestr Wojskowych, a fani wirtualnej rzeczywistości i nowoczesnych technologii przy użyciu Gogli VR spróbują swoich sił w kierowaniu czołgiem lub pilotażu odrzutowca. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci, będą „dmuchańce”, animatorzy poprowadzą gry i konkursy z nagrodami, no i oczywiście jak zawsze, prawdziwy kulinarny hit - wojskowa grochówka.

Wspólne świętowanie to również okazja by porozmawiać z żołnierzami na temat ich codziennej służby, a w mobilnych punktach rekrutacyjnych zapoznać się z ofertą i możliwością wstąpienia do wojska. Ci którzy zdecydują się związać swoją przyszłość z mundurem będą mogli złożyć wniosek i zapoczątkować procedurę naboru do służby wojskowej.

-Warto dodać, że na piknikach i w punktach rekrutacyjnych obecni będą przedstawiciele Wojskowych Centrów Rekrutacji oraz jednostek wojskowych, którzy w profesjonalny sposób przekażą informacje jak dołączyć do szeregów Wojska Polskiego – mówi Krzysztof Ciecióra, wiceminister rolnictwa.

Wszystkie pikniki będą odbywały się w godzinach 12.00 -18.00.

12 sierpnia w Kamieńsku na terenie Targowiska Miejskiego przy ul. Kościuszki 29 będzie można dodatkowo m.in. sprawdzić swoje umiejętności posługiwania się bronią dzięki nowo otwartej strzelnicy wirtualnej przy ZSP im. Tadeusza Kościuszki, posmakować lokalnych specjałów, a na zakończenie pikniku, o godzinie 18.00, w ramach „Kina Frontowego” obejrzeć film „Generał Nil”. W pikniku weźmie udział młodzieżowa Orkiestra Dęta przy OSP w Kamieńsku. Zapoznać się będzie można z zasadami udzielania pierwszej pomocy.

Więcej o:
powiat radomszczański kamieńsk piknik żołnierze wojsko silna biało-czerwona
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE