„Silna Biało-Czerwona”. Święto Wojska Polskiego w Kamieńsku

„Silna Biało-Czerwona”. Święto Wojska Polskiego w Kamieńsku Fot. Wojciech Bojdo

15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego. W całym kraju przez cztery dni będą odbywały się pikniki, pokazy uzbrojenia, występy orkiestr i kina frontowe. Jeden z pikników został zorganizowany w sobotę, 12 sierpnia w Kamieńsku.

W Kamieńsku na terenie Targowiska Miejskiego przy ul. Kościuszki 29 trwa piknik „Silna Biało-Czerwona”. Można z bliska obejrzeć sprzęt wojskowy, w który jest wyposażona polska armia. W czasie imprezy odbywają się liczne pokazy, min. wyszkolenia kadetów, walki wręcz, maskowania taktycznego czy pierwszej pomocy na bazie fantomów.

Dodatkowo m.in. sprawdzić swoje umiejętności posługiwania się bronią dzięki nowo otwartej strzelnicy wirtualnej przy ZSP im. Tadeusza Kościuszki, posmakować lokalnych specjałów, a na zakończenie pikniku, o godzinie 18.00, w ramach „Kina Frontowego” obejrzeć film „Generał Nil”. W pikniku bierze udział młodzieżowa Orkiestra Dęta przy OSP w Kamieńsku.

Wspólne świętowanie to również okazja by porozmawiać z żołnierzami na temat ich codziennej służby, a w mobilnych punktach rekrutacyjnych zapoznać się z ofertą i możliwością wstąpienia do wojska. Ci którzy zdecydują się związać swoją przyszłość z mundurem mogą złożyć wniosek i zapoczątkować procedurę naboru do służby wojskowej.

Organizatorami wydarzenia są: Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji, Departament Edukacji, Kultury i Dziedzictwa z Centrum Operacyjnym Ministra Obrony Narodowej, przy współudziale Urzędu Miejskiego w Kamieńsku.

Przy okazji pikniku prowadzona jest również akcja poszukiwania dawców szpiku. DKMS prowadzi tutaj punkt rejestracji. Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna. Polega na odpowiedzi na kilka pytań, wypełnieniu formularza rejestracyjnego i pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka na 3 pałeczki. We wszystkim pomogą wyszkoleni wolontariusze.

Nie wahaj się - uratuj życie! Zostań Dawcą szpiku dla Ani i innych!

Więcej o:
święto wojska polskiego święto wojska polskiego radomsko obchody rocznica kamieńsk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE